×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
1. marts, 2017
Drukāt

Premjers: nodokļi būs jāmaksā visiem (10)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

No nodokļu reformas papildus ieņēmumi gaidāmi tikai no ekonomikas straujāka pieauguma, bet pašas nodokļu izmaiņas budžeta ieņēmumu pieaugumu nerada, šorīt LNT stāstīja premjers Māris Kučinskis.

Kučinskis paziņoja, ka, ieviešot piedāvātās izmaiņas, Latvijas konkurētspēja ekonomikā pakāpšoties tādā līmenī, ka kļūsim “ļoti, ļoti pievilcīgi investoriem”. Tas arī būs ļoti nepieciešams, jo papildus ieņēmumi no izmaiņām var rasties tikai no ekonomikas straujāka pieauguma, bet iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšana un neapliekamā minimuma palielināšana budžetā radīs vien papildus izdevumus.

Pēc politiķa vārdiem, Finanšu ministrijas (FM) izstrādātajam piedāvājumam esot ļoti liels atbalsts no dažādām pusēm, jo tas ir plaši apspriests. Tomēr vēl būšot jāmeklē ieņēmumu kritumu kompensējoši mehānismi pašvaldībām, kur tiekot saskatītas vairākas iespējas.

Tāpat nodokļu reformas nozīmēšot to, ka “nodokļi būs jāmaksā visiem”. Kučinskis stāstīja, ka tas nozīmēšot gan blēžu un ēnu ekonomikas apkarošanu, gan, piemēram, reformas tiem aptuveni 90 000 darba vietu, kur legāli var nemaksāt nodokļus. Vēl būs daudz lēmumu, par kuriem visi nebūs sajūsmā, atzina premjers.

Ministru prezidents arī informēja, ka reformu ieviešana nozīmēs arī to, ka 2018.gads būs grūtākais gads, kā rezultātā viena otrā jaunās politika ministrijām būs jāatliek vai arī jāmeklē resursi resoru ietvaros.

Kučinskis atgalvoja, ka piedāvājums risinot arī sociālā budžeta ilgtspējas problēmas, par kurām bažas ir paudis labklājības ministrs Jānis Reirs (V). Tā neesot patiesība, ka 2019.gadā būtu kādi draudi sociālajam budžetam, jo ar jau piedāvātajām izmaiņām vien tiekot nodrošināti plus 110 miljoni eiro.

Ministru prezidents atzina, ka 1% no sociālā budžeta iezīmēšana veselības aprūpei vēl ir diskutējams jautājums.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Ko tur lielies KUcinski..tu tik skruve nodoklus…….neviens par tevi nebalsos…))velesanas…

 2. Tad kāpēc tā mokāmies? Kāpēc,neatjaunojam progresīvo ienākuma nodokli-nodokli pēc maksātspējas principa,kā (ar nedaudziem izņēmumiem) visā pasaulē,kas pirmskara Latvijā tika uzskatīts par vienu no sistēmas balstiem? Neskatoties pat uz visu pasaules atzītāko ekonomistu,Nobela prēmijas laureātu ieteikumiem???! Kāpēc kapitāla pieauguma jeb peļņas nodokļa likmi nepaaugstinām līdz IIN nodokļa likmei? Kāpēc luksusa preces neapliekam ar augstāku PVN likmi,kā citās valstīs??

 3. domu pārmijnieks Atbildēt

  ļipmaneli, karginam, krasovickim , laventam un citam skamam jau ir konfiscēts sazagtais?

 4. Kučinski,par nodokļu maksāšanu katru dienu atgādiniet saviem partijas tovarisčiem ,īpaši no Ventspils.

 5. kučs vilinās "investorus": . Atbildēt

  nāciet, sanāciet, te ir briesmīgi daudz nabadzībā iedzītu Piektdieņu, kuri jums vergos par pusriecienu pelavmaizes !

 6. NETICU, KA NODOKĻI BŪS JĀMAKSĀ VISIEM!!!Gan atkal kaut ko izdomās, lai tā nebūtu!

 7. CIK ILGI VĒL JĀGAIDA UZ NODOKĻU JOMAS SAKĀRTOŠANU??? VARBŪT PREMJERAM NAV SKAIDRS, KĀ TIKT SKAIDRĪBĀ??? NODOKĻI MANĀ SKATĪJUMĀ JĀMAKSĀ VISIEM ATBILSTOŠI NO IENĀKUMIEM?!!!!!!!!! KUR MAZO UN VIDĒJO UZŅĒMUMU ATBALSTS? TĀ VARĒTU BŪT VIENĪGĀ JOMA GADA VAI DIVU GADU ROBEŽĀS, KAMĒR NOSTABILIZĒJAS… Par mazajām pensijām cita lieta! Ja maza darba alga, tad kādu pensijas summu gaidām? Vēl nav sakārtots jautājums par daudzajiem darba gadiem, kur nemaksā joprojām un KAD SAMAKSĀS, nav zināms?

 8. Par valsts un pašvaldību funkcionāriem nodokļus maksā tauta?

 9. Pareizi gan, nodokļi jāmaksā visiem. Bagātajiem jāmaksā,mazākais, tādi paši nodokļi, kā visiem. Nez ar ko viņi izpelnījušies siltumnīcas apstākļus. Tas ka viņu lielākais bars veidojies barojoties no siles, nav nekādu atvieglojumu iemesls. Kas tie tādi par mistiskiem nodokļu iekasēšanas summas griestiem 85 400. Un no lielākas summas nodokļos neiekasē. Tāpat kas tās par atlaidēm no dividentēm. Ja mazajiem no visiem ienākumiem jāmaksā nodokļi, tad arī no dividentēm jāmaksā tie paši nodokļi. Tas ka ar savu kapitālu pelna naudu nemaz nenozīmē, ka esi izredzēto vidū un nodokļus maksā samazinātā veidā.

Draugiem Facebook Twitter Google+