×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. jūnijs, 2012
Drukāt

Pret pelēm (1)

pele2

“Glabājam šķūnītī vaļēju, nepresētu sienu trušiem un pāris kaziņām. Katru gadu savu tiesu sakapā peles, bet pagājušajā ziemā bija īpaši uzdarbojušās – taisījušas migas un slapinājušas. Tādu sagandētu barību neviens mājdzīvnieks vairs negrib ēst! Kā pasargāt sienu no pelēm?” 
Valentīna A. Jēkabpils novadā

 

Dezinfekcijas, dezinsekcijas un deratizācijas uzņēmuma “Dzidra Ltd” izpilddirektors Aleksandrs Petrovecs iesaka izmantot indīgās ēsmas. Viņaprāt, peļu apkarošanai siena šķūnī vispiemērotākās ir granulas ar grauzējiem tīkamu smaržu, bet rūgtu garšu (rūgtums atbaida mājdzīvniekus, turpretī grauzēji to nejūt). Noderēs arī pasta – patīkami smaržojošas mīkstās tabletes, kas iesaiņotas plānos maisiņos (pele izgrauž caurumu un izēd maisiņa saturu). Vaska briketes nav tik smaržīgas un garšīgas kā mīkstās tabletes, taču mitrumā nesasalst, nesadrūp, neizjūk. Šie vaska bloki domāti slapjām vietām, siena šķūnī tos nevajadzētu izmantot. Ja grauzēji stipri savairojušies, arī peļu slazdi un līmes plāksnītes tur nederēs: peles vairojas ātrāk, nekā tās šādi iespējams izķert. Lipīgās lamatas paredzētas vietām, kur nedrīkst izmantot indes, tās vairāk der grauzēju daudzuma kontrolēšanai.

 

Tiklīdz manāms, ka grauzēju kļūst mazāk, siena šķūnī peļu tekalēšanas vietās ieteicams izlikt lipīgās lamatas, lai kontrolētu situāciju.

 

Lamatas veidotas no kartona plāksnītēm, smaržo līdzīgi vaniļas cepumiem, tāpēc grauzēju pievilināšanai nav vajadzīga ēsma. Vienkārši saloka atbilstoši instrukcijai, izveidojot tādu kā mājiņu, un lamatas gatavas. Ja pielīp daudz peļu, atkal jāizmanto indīgās ēsmas. Diemžēl uz visiem laikiem grauzējus iznīdēt nav iespējams – tie ieradīsies atkal.

• “Cenuklubs.lv” veikalos piedāvā indes granulas Bros 100 g fasējumā par Ls 1,29, pastu peļu iznīcināšanai Bros 100 g iesaiņojumā – par 2,79 latiem.

• Mājsaimniecības lielveikalos “Domo” nopērkamas indes granulas Bros 250 g fasējumā par Ls 1,75, indes granulas Detia par Ls 1,15 (100 g), pasta Brody par Ls 2,29 (200 g), bet par Ls 1,75 var iegādāties līmes slazdu Victor.

• A/s “Diāna” veikalos “Mājai un dārzam” indes granulas Bros (iepakojumā 250 g) tirgo par Ls 1,69.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+