×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
21. jūnijs, 2012
Drukāt

Prezidents neredz vajadzību mainīt valdību

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidentam Andrim Bērziņam nav šaubu, ka situācija koalīcijā pēc tieslietu ministra Gaida Bērziņa paziņojuma par atkāpšanos no amata ir atrisināma, saglabājot esošo valdību, prezidents ceturtdien sacīja žurnālistiem pēc svinīgās uzrunas Saeimā.

“Tur ir pietiekami daudz risinājumu, lai esošā valdība saglabātos. Man šķiet, ka nav arī pareizais laiks, lai notiktu tādas ļoti krasas izmaiņas,” sacīja prezidents.

Lai arī Bērziņš paziņojis par atkāpšanos no amata, pamatojot to ar premjera Valda Dombrovska un tieslietu ministra atšķirīgo izpratni par nekustamo īpašumu nodošanu ebreju reliģiskajām un sabiedriskajām organizācijām, prezidents uzsvēra, ka šie jautājumi ir diskutējami un būtu meklējams kopsaucējs.

“Pēc mana uzskata, es pašlaik neredzu nekādu ne vajadzību, ne jēgu, ne arī loģiku no argumentiem, kas tika izteikti, mainīties valdībai,” teica Bērziņš

Viņš sacīja, ka jautājumi par ebreju kopienas bijušajiem īpašumiem ir pārrunu jautājums.

Tāpat viņš piebilda, ka trešdien ticies ar tieslietu ministru, bet par demisiju sarunā nekas netika minēts. Prezidents minēja, ka viņam bija izjūta, ka profesionāli jautājums par ebreju īpašumu saraksta izveidi tika virzīts uz priekšu.

Jau vēstīts, ka ebreju īpašumu jautājuma sakārtošana nesen aktualizējās, jo maija vidū premjera birojā tika saņemta vēstule no Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes, kurā uzsvērts, ka Latvija ir viena no nedaudzajām Eiropas valstīm, kurā joprojām nav pieņemts likums par ebreju reliģisko un sabiedrisko organizāciju īpašumu restitūciju. Padome arī atsaucas uz Lietuvu, kur jau pērn pieņemts šāds likums.

Premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”) uzdeva tieslietu ministram Gaidim Bērziņam (Nacionālā apvienība) līdz jūnija vidum izveidot darba grupu, kas sagatavotu Latvijā esošo nekustamo īpašumu sarakstu, kuri 1940.gada 17.jūnijā piederēja ebreju reliģiskajām un sabiedriskajām organizācijām.

Tomēr Bērziņš par labu atzina jau iepriekš 2010.gadā izveidoto ebrejiem 1940.gadā piederošo īpašumu sarakstu, un atteicās veidot darba grupu jauna saraksta veidošanai.

Ziņots arī, ka premjers pēc Bērziņa paziņojuma par atkāpšanos norādīja, ka vēlas saglabāt esošo koalīciju, savukārt Bērziņa pārstāvētās Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars norādīja, ka ministra lēmums atkāpties bijis personīgs. NA šā iemesla dēļ neplāno izstāties no koalīcijas un cer atrisināt radušās problēmas un atšķirīgos viedokļus.

“Vienotības” Saeimas frakcijas līderis Dzintars Zaķis aģentūrai BNS pieļāva, ka politiski jutīgais jautājums par īpašumu nodošanu ebreju organizācijām nav vienīgais iemesls tieslietu ministra Bērziņa lēmumam atkāpties no amata.

Arī Reformu partijas Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Vjačeslavs Dombrovskis uzsvēra, ka ebreju īpašumu jautājums koalīcijā līdz šim nebija radījis lielākas domstarpības kā daudzi citi jautājumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+