×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. janvāris, 2012
Drukāt

Prezidents: Tautas skaitīšanas dati jāņem par pamatu turpmākai rīcībai

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien publicētie tautas skaitīšanas dati atspoguļo “dzīves realitāti” un tie jāņem par pamatu turpmākai rīcībai, šodien pēc tikšanās ar premjeru Valdi Dombrovski (V) žurnālistiem sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Savukārt premjers norādīja, ka valdībai nopietni jāstrādā pie ekonomiskās situācijas uzlabošanas, lai mazinātu iedzīvotāju aizbraukšanas tendenci, kā arī jāveic pasākumi demogrāfiskās situācijas uzlabošanai. “Tie lielā mērā arī ir valdības darba prioritārie virzieni,” uzsvēra valdības vadītājs.

Dombrovskis piebilda, ka attiecībā uz demogrāfijas jautājumiem jau šā gada budžeta grozījumos vai nākamā gada budžetā ir jāparedz gan papildus finansējums bērnu dārzu pieejamības nodrošināšanai, gan pabalstu izlīdzināšanai starp pirmo gadu pēc bērna piedzimšanas un brīdi, kad bērnu var sūtīt uz bērnudārzu.

Kā ziņots, Latvijas iedzīvotāju skaits 2011.gada 1.martā bija 2 067 887, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2011.gadā veiktās tautas skaitīšanas provizoriskie dati.

Latvijas iedzīvotāju skaits kopš 2000.gada tautas skaitīšanas samazinājies par 13% jeb aptuveni 309 000 cilvēku. Iepriekšējā 2000.gada tautas skaitīšanā Latvijā tika reģistrēti 2 377 385 iedzīvotāji.

Līdz šim, pēc CSP datiem, tika uzskatīts, ka 2011.gada decembrī Latvijā bija 2,208 miljoni iedzīvotāju.

Visvairāk – par 21,1% – kopš 2000.gada iedzīvotāju skaits samazinājies Latgalē, seko Vidzeme ar 17,5% samazinājumu. Savukārt vispozitīvākās tendences vērojamas Pierīgā, kur iedzīvotāju skaits audzis par 3,2%.

Tautas skaitīšanas rezultāti liecina, ka no kopējā iedzīvotāju skaita latviešu ir 62,1%, bet krievu – 26,9%.

Salīdzinot ar iepriekšējo tautas skaitīšanu 2000.gadā, iedzīvotāju skaits visstraujāk ir samazinājies Latgalē, un atsevišķos Latgales novados samazinājums pārsniedz pat 30%, liecina provizoriskie tautas skaitīšanas dati.

2011.gada tautas skaitīšanu CSP sāka 1.martā, piedāvājot iedzīvotājiem aizpildīt tautas skaitīšanas anketas internetā, 17.martā darbu sāka 1960 tautas skaitītāji, apmeklējot iedzīvotājus viņu dzīvesvietās. No 1.jūnija tautas skaitīšanas iepriekšējos posmos nesastaptie iedzīvotāji varēja izpildīt tautas skaitīšanas anketas internetā.

Lai arī redzamākā tautas skaitīšanas darbu daļa tika pabeigta jau 10.jūnijā, kurā tika iegūti dati par 1,9 miljoniem iedzīvotāju, tautas skaitīšanas process neapstājās. CSP turpināja strādāt, lai iegūtu informāciju par Latvijas patieso iedzīvotāju skaitu, analizējot valsts informācijas sistēmās un administratīvajos reģistros iekļautos datus. Uz šo datu pamata tika izdarīti secinājumi par tautas skaitīšanā nesastaptajiem iedzīvotājiem.

2011.gada 16.decembrī, lai arī datu apstrāde vēl pilnībā nebija pabeigta, CSP paziņoja, ka Latvijas iedzīvotāju skaits pārsniedz divus miljonus un iedzīvotāju skaits kopš iepriekšējās tautas skaitīšanas ir samazinājies, kas noticis gan iedzīvotāju dabiskā pieauguma (mirušo skaitam pārsniedzot jaundzimušo skaitu), gan starptautiskās migrācijas ietekmē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+