×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

Būvētāji var izvēlēties starp bitumena mastiku un priežu darvu

Foto - LETAFoto - LETA

Kur dabūjams piķis stabu apstrādei?
 ANDRIS BĒNĒ

Piķi čuguna katlā uz ugunskura sen vairs nesilda – arī tāpēc, ka materiāls nekur nav redzēts. Bija pazudusi arī priežu darva, tāpēc saimnieki izlīdzējās ar bitumena mastiku, ko izmanto hidroizolācijas darbiem. Šo naftas produktu, kas ražots Krievijā, turklāt gan biezāku, gan šķidrāku, būvmateriālu veikalos var nopirkt joprojām – 20 kg spainītis maksā ap 30 eiro.

– Aptuveni pirms pusgada priežu darva beidzot ir atgriezusies tirgū, – iepriecina veikalu tīkla “K-Rauta” pārdevējs Andris Glaudāns. – To sācis piegādāt igauņu uzņēmums “Eskaro”, turklāt divos veidos – kā gaišu un tumšu priežu eļļu, kas domāta kokmateriālu virszemes daļu apstrādei.

Gan darvu, gan eļļas iegūst no priežu celmiem, kur visvairāk sveķu, un izmanto ēvelētai, neapstrādātai koksnei, lai aizsargātu to no plaisāšanas, ūdens uzsūkšanās, atmosfēras ietekmes. Der žogiem, stabiem, guļbūvēm, pat tauvas ar to piesūcina un, protams, laivas darvo. Patēriņš – viens litrs 5–10 kvadrātmetriem. Skaitlis stipri aptuvens, jo virsmas ir dažādas, turklāt uzsildīta darva vai eļļa labāk uzsūcas. Klāj ar saru otu, bet dēļiem vai brusām der arī krāsotāja rullītis.

Cenas “K-Rauta” veikalos: 6 eiro par eļļas un 7,60 eiro par darvas litru. Prece pieejama arī piecu litru iepakojumā – darvas kanniņa maksā 34,50 eiro. Turpat, protams, nopērkama kokam piemērotā 24. numura bitumena mastika, kas nosacīti šķiet lētāka, ja saimniekam naftas ķīmija ir pieņemama.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+