Ekonomika
Īpašums

Prognozē pieprasījumu pēc privātmājām par 180 000 eiro līdz 250 000 eiro 16

Ilustratīvs attēls. Foto-Shutterstock

Privātmāju tirgus pērn ir attīstījies pietiekami aktīvi, bet šogad ir prognozējama attīstība ekonomiskās klases ēku segmentā, aģentūru LETA informēja nekustamo īpašumu kompānijas “Arco Real Estate” valdes loceklis Māris Laukalējs.

“Pērn novērota tendence, ka starp pieprasījumu un piedāvājumu ir liela atšķirība – galvenokārt ēku kvalitātes un platības parametros,” sacīja speciālists.

Laukalējs norādīja, ka pastāv divi ar piedāvājumu nenodrošināti privātmāju segmenti – ekonomiskās klases segments, kurā ietilpst mazās privātmājas platībā līdz 120 kvadrātmetriem cenu kategorijā no 110 000 eiro līdz 150 000 eiro, un elitārā klase, kurā ietilpst augstvērtīgas kvalitātes mājas platībā no 250 līdz 400 kvadrātmetriem par cenu no 400 000 eiro līdz 700 tūkstošiem eiro.

“Jāsaka, ka tieši elitāras klases piedāvājumā atbilstoši šīm klientu prasībām ēku nav, jo par līdzīgām cenām tiek piedāvātas ļoti lielas ēkas ar novecojušu interjeru un neracionālu plānojumu. Tas skaidrojums ar to, ka šāda tipa ēkas parasti būvē savām vajadzībām, nevis pārdošanai, līdz ar to tās tirgū nenonāk. Kā liecina izņemto būvatļauju skaits, celtniecības apjomi ir lieli, bet, cik zināms, lielākā daļa jeb 80 % no visām ēkām tiek būvētas savām vajadzībām. Iespējams, ka attīstītāju nevēlēšanās šādu projektu realizēšanā saistīta gan ar joprojām paaugstinātu realizācijas risku, īpaši jau elitārā segmenta īpašumiem, gan ar banku ļoti piesardzīgu šādu projektu kreditēšanu,” skaidroja Laukalējs.

Viņš piebilda, ka tieši ekonomiskās klases ēku segmentā ir novērots atsevišķu attīstītāju aktivitātes pieaugums. “Prognozēju, ka šis segments šogad attīstīsies un pieprasījums būs arī pēc vidusmēra segmenta – privātmājām platībā no 180 līdz 210 kvadrātmetriem par cenu no 180 000 eiro līdz 250 000 eiro,” piebilda Laukalējs.

LA.lv