Apbrīno

Programmā “Ūdens” Igo sola nopietnu un skaistu mūziku0

Foto – Leta

Koncertprogrammā “Ūdens”, kuru klausītāji varēs dzirdēt septembrī, lielākā daļa mūzikas būs nopietna un skaista, žurnālistiem pastāstīja mūziķis Igo.

“Programmā būs gan tāds noskaņas pilns un romantisks skaņdarbs kā “Straume”, ko jau ir iespējams noklausīties, gan ļoti dramatiskas un vērienīgas kompozīcijas. Pa vidu nopietnajam būs arī kāds vieglprātīgs skaņdarbs, kuram klausītāji varēs dziedāt līdzi,” stāstīja Igo. Viņš pie programmas strādā kopā ar komponistu Mārtiņu Braunu.

Koncertprogrammu “Ūdens”, kā arī pārējo ciklu, kurā skan mūzika par pirmelementiem, viņš uztver ļoti atbildīgi. “No vienas puses, liekas, ka tēma tevi ierobežo, bet ir jāpaver priekškars, jāprot saskatīt, kas tik viss nav ar to saistīts. Arī pirmelementi ir saistīti viens ar otru,” savās pārdomās dalījās mūziķis. Viņš stāstīja, ka šī koncertprogramma viņam ļāvusi iepazīties ar komponistu Braunu. “Lai gan sākumā bija mani teksti, nācās pielāgoties viņam, jo harmonijas un ritmu viņš bija ieturējis sajūtu līmenī. Tad nācās rakstīt mūzikai. Dažiem skaņdarbiem Mārtiņš savukārt tieši skatījās, ko varētu izmantot no tekstiem. Viņš ļoti nopietni un ar lielu atbildību darbojas šajā programmā. Pagājušajā gadā decembrī viņš man teica, ka līdz jaunajam gadam vēlas padomāt, vai var to izdarīt. Tad desmit minūtes pirms pusnakts viņš man zvanīja un teica – “Darām!”,” par sadarbību ar Braunu stāstīja Igo.

Programmā kopā ir 14 kompozīcijas. Mūziķi tās studijā ieraksta, muzicējot kopā. “Parasti studijā mūziķi ieraksta katrs savu partiju – no sākuma tiek ierakstītas bungas un bass, pēc tam seko citi instrumenti. Bieži mūziķi pat nesatiekas studijā. Mēs ejam tādu ceļu, kā tas kādreiz notika studijā. Tādā veidā rodas lielāka sajūta vienam ar otru. Tas, protams, ir ilgāks process, lai visi būtu apmierināti ar gala rezultātu,” stāstīja Igo. Mūziķis Kaspars Kurdeko, kurš ierakstā spēlē sitaminstrumentus, stāstīja, ka ierakstā cenšas iedzīvināt sajūtas. “Ļoti svarīga ir kopīga elpa – tas, ka spēlējam kopā un cenšamies izpaust sevi mūzikā,” stāstīja Kurdeko, norādot, ka koncertprogramma viņam ir liels izaicinājums, iedziļināšanās citādā spēles stilā.

Kopā ar Igo ierakstā piedalās arī mūziķis Armands Alksnis. Viņš projektā iesaistījies jau iepriekšējās koncertprogrammas laikā un darbu pie mūzikas raksturoja kā lēnu un rūpīgu. “Darbs rit lēnām. Tas, kas ir iesākts dienas laikā, tiek pabeigts vakarā intīmā mājas atmosfērā,” stāstīja Alksnis.

Koncertprogrammā iesaistīts arī Raimonds Macats, kurš iespēlējis čellu dziesmai “Straume”. Taustiņinstrumentus iespēlējis Brauns un Juris Kristons, basģitāru – Norberts Skraucis. Kā fona vokāliste Igo pievienojusies arī Ieva Kerēvica, kā arī bekvokālisti.

Septembrī paredzēti četri Igo programmas “Ūdens” koncerti. Pirmais no tiem notiks Vidzemes koncertzālē “Cēsis” 3. septembrī. Koncerti paredzēti arī Latgales vēstniecībā “Gors”, Dzintaru koncertzālē un Liepājas Olimpiskā centra “Rožu zālē”. Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Pirmelemetu ciklu “Uguns, zeme, ūdens un gaiss” Igo sāka pirms pieciem gadiem. Sadarbībā ar komponistu Jāni Strazdu realizēta koncertprogramma “Uguns”, bet kopā ar komponistu Valtu Pūci ir izveidota programma, kas veltīta zemes tēmai. Patlaban ir ieskaņota pirmā cikla “Ūdens” dziesma “Straume”. Dziesma ieskaņota Ginta Stankeviča studijā. To iespējams noklausīties interneta vietnē “Soundcloud.com”. Turpinās darbs pie pārējām cikla kompozīcijām.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Samanta Tīna šova filmēšanas laikā šarmē itāļus – tik spilgtai blondīnei īsos svārkos nevar pabraukt garām
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: Keitai Midltonei pēc negadījuma ar lidmašīnu atgūties palīdzējuši īpaši apmācīti suņi
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Stiliste Žanna Dubska atzīstas: “Jā, es špricēju botoksu un esmu gribējusi samazināt krūtis”
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Dzīvnieku aizstāvji sola aktivizēt cīņu pret lopkautuvēm 1
47 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Japānas regbija samuraju sapnis izdziest pret dienvidafrikāņu pārspēku
57 minūtes
LE
LETA
Dabā
Latgalē plus 19 grādi, pārspēts nacionālais šīs dienas siltuma rekords
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ādažu dome piešķir 500 eiro domes priekšsēdētāja dēla sporta gaitām 1
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Stjuartu streika dēļ Vācijā var tikt atcelti vai kavēties vairāk nekā 300 avioreisu
1 stunda