×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. augusts, 2013
Drukāt

Protestējot pret spriedumu Berluskoni lietā, viņa partijas deputāti noliek mandātus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Protestējot pret to, ka Itālijas Augstākā tiesa atstājusi spēkā ekspremjeram Silvio Berluskoni piespriesto cietumsodu lietā par nodokļu nemaksāšanu, viņa labēji centriskās partijas “Brīvības tauta” (PDL) deputāti parlamentā piektdienas vakarā paziņojuši par mandātu nolikšanu, vēstīja Itālijas plašsaziņas līdzekļi.

Tie ziņoja, ka Berluskoni pēc tikšanās ar deputātiem teicis, ka viņa partija ir gatava jaunām vēlēšanām.

PDL frakciju vadītāji parlamenta apakšpalātā un augšpalātā sacīja, ka viņi partijas deputātu atlūgumus iesniegs valsts prezidentam Džordžo Napolitano.

“Mēs esam gatavi nolikt mandātus, lai aizstāvētus savus ideālus,” teicis iekšlietu ministrs Andželino Alfano, kurš ir PDL biedrs.

Itālijas Augstākā tiesa ceturtdien pēc Berluskoni apelācijas izskatīšanas atstāja spēkā viņam zemākas instances tiesas piespriesto viena gada cietumsodu lietā par nodokļu nemaksāšanu. Tomēr Augstākā tiesa anulēja Berluskoni noteikto aizliegumu piecus gadus ieņemt vadošus amatus valsts pārvaldē, bet trīs gadus – uzņēmumos, un uzdeva apelāciju tiesai par to lemt no jauna.

Gaidāms, ka Berluskoni būs iespēja cietumsoda vietā atrasties mājas arestā vai strādāt sabiedriski derīgus darbus, jo viņš ir vecāks par 70 gadiem. Berluskoni gan pagājušajā nedēļā solīja, ka šo iespēju neizmantos un ies cietumā, ja viņa apelācija tiks noraidīta.

Berluskoni  oktobrī tika notiesāts par krāpšanos ar nodokļiem viņa mediju koncernā “Mediaset”. Tiesa Milānā viņam piesprieda četru gadu cietumsodu, kuru amnestijas dēļ samazināja līdz vienam gadam, un aizliegumu piecus gadus ieņemt vadošus amatus valsts pārvaldē, bet trīs gadus – uzņēmumos.  

Apsūdzībā teikts, ka Berluskoni piederošais mediju koncerns “Mediaset” mākslīgi palielināja filmu izplatīšanas tiesību cenas, ko pārdeva sev piederošiem uzņēmumiem un tad tās atkal atpirka “Mediaset”. Tādējādi uzņēmums samazināja savus ienākumus un maksāja mazākus   nodokļus. Gan kompānija, gan   Berluskoni   apsūdzības noliedz.

Labēji centriskais politiķis un mediju magnāts, kas trīs reizes vadījis Itālijas valdību un dominējis Itālijas politikā 20 gadu, ir iesaistīts vēl daudzās tiesvedībās par korupciju, krāpšanos ar nodokļiem, grāmatvedības datu viltošanu un nelikumīgu politisko partiju finansēšanu.

Berluskoni  ir piespriests arī septiņu gadu cietumsods par nepilngadīgas prostitūtas pakalpojumu izmantošanu un  viena gada cietumsods par to, ka viņam piederošā laikrakstā tika publicēts policijas slepeni noklausītas sarunas teksts. Šie cietumsodi nav stājušies spēkā, jo ir iesniegtas apelācijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+