×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. janvāris, 2013
Drukāt

Punkti par smadzeņu reakcijas ātrumu

Foto - www.andriskozlovskis.lvFoto - www.andriskozlovskis.lv

Uzņēmējs Linards Lapa savā plānotājā katru dienu fiksē ne tikai darba uzdevumus un svarīgas tikšanās, bet arī ieraksta – trenēt smadzenes.

 

Linards nodibinājis uzņēmumu, kas tirgo bērnu pārtiku, izveidojis interneta lapu 7gudrie.lv, ir konsultants un personības treneris. Darāmā intensitāte allaž augsta. Tādēļ vienmēr jāspēj sevi turēt formā – gan lai ķermenis vingrs, gan galva skaidra. Pamanījis, ka atmiņa reizēm sāk pievilt. Meklējis internetā noderīgu informāciju, kas palīdzētu uzlabot atcerēšanās spēju un uztveres asumu.

 

– Atradu programmu, kas piedāvā trenēt smadzenes. Internetā tādu netrūkst, taču man iepatikās tieši portāla www.lumosity.com pieeja. Turklāt izlasīju, ka šo programmu atzinuši dažādi zinātnieki, ārsti un vērā ņemamu augstskolu mācībspēki.

Tā līdzinās virtuālai spēlei, taču trenē nevis īkšķu veiklību un prasmi nogalēt pēc iespējas vairāk zombiju, bet smadzeņu funkcijas – atmiņu, koncentrēšanās spēju, reakcijas ātrumu, domāšanas elastīgumu…

Vispirms atzīmēju, ko vēlos uzlabot, atbilstoši tam saņemu uzdevumus, tādus kā testus. Atkarībā no tā, kā esmu tos veicis, tiek piešķirti punkti. Beigās uzzinu, par cik vienībām šodien esmu uzlabojis, piemēram, reakcijas ātrumu.

Sākumā tiek dota iespēja spēles izmēģināt par velti, pēc tam jāmaksā neliela summa, kaut kas līdzīgs abonēšanas maksai.

Katru dienu izspēlēju vienu tūri, tas prasa tikai 15 līdz 20 minūtes. Tā tikai šķiet, ka ilgi, vairums no mums draugos un feisbukos patērē daudz vairāk laika.

Nevaru apgalvot, ka šie treniņi izcili uzlabojuši manu atmiņu, esmu sasniedzis pārsteidzošus rezultātus smadzeņu attīstībā vai ko tamlīdzīgu. Man pietiek ar to, ka zinu – daru kaut ko savā labā. Tādēļ telefona plānotājā pie uzdevumiem ik dienu ir ieraksts par smadzeņu trenēšanu.

Vēl katru dienu ir ierakstīts – fiziskās aktivitātes. Jo zinu, ka arī tās nepieciešamas labai smadzeņu darbībai. Kad esmu izkustējies, ierakstam pielieku ķeksīti. Tas ir atgādinājums sev pašam.

Manas aktivitātes mēdz būt dažādas – vakar spēlēju golfu, šodien ar riteni nobraucu 13 kilometrus. Dažreiz pamatīgi izskraidos, ar bērniem futbolu spēlējot, bet visbiežāk skrienu. Pat ja darīšanu dēļ nekam no ierastā nav vaļas, atrodu, kā laika trūkumu nedaudz piemānīt – atstāju mašīnu un izstaigāju visu Rīgas centru kājām. Eju ātrā tempā divas stundas.

Gan fiziskais, gan smadzeņu treniņš man sniedz fantastisku sajūtu. Nevis par muskuļu vai atmiņas stiprināšanu, bet par to, ka piespiedos un to paveicu, izdarīju kaut ko labu sev. Esmu laimīgs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+