×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Pupiņu diedzēšana stādīšanai

adzuki-beans-4th-day

– Nemērcēta pupiņu sēkla atkarībā no augsnes temperatūras un mitruma sadīgst 10 – 20 dienās. Mērcētai un siltā telpā turētai jau trešajā dienā ir astītes, un, ja tādu iesēj sasilušā augsnē, uz lauka viss notiek divreiz ātrāk. Tātad ir vērts šādi veicināt gan pupiņu, gan cūku pupu dīgšanu, – skaidro Valsts Priekuļu LSI Zirņu grupas vadītāja Skaidrīte Būmane.

 

Pupiņu sēklas iepriekš trīs diennaktis mērcē bļodiņā ūdenī. Kad sēklas piebriest, tās uzber uz šķīvja, kas apklāts ar samitrinātu papīra dvieli, vai arī novieto starp divām mīksta auduma kārtām. Tur siltā vietā (minimālā diedzēšanas temperatūra ir +12 °C), periodiski apslakot audumu vai papīra dvieli – tam visu laiku jābūt mitram (valgam), lai pupiņas neiekalstu. Liek dobē vai stāda podos, kad parādās 1,5 – 2 mm gari asni, pirms tie kļūst zaļi.

Pupiņas ir siltummīlošs augs, sējamas maija trešajā dekādē, lai gan tas atkal ir atkarīgs no gaisa temperatūras pavasarī. Pupiņu pēdējo sēju nevajadzētu veikt vēlāk par Jāņiem, jo septembrī sākas salnas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+