×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. novembris, 2012
Drukāt

Putins nomaina Ģenerālštāba priekšnieku

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas prezidents Vladimirs Putins atcēla no amata Bruņoto spēku Ģenerālštāba priekšnieku armijas ģenerāli Nikolaju Makarovu, ieceļot šajā amatā līdzšinējo Centrālā kara apgabala pavēlnieku ģenerālpulkvedi Valēriju Gerasimovu (attēlā no labās).

Putins sacīja, ka pazīst Gerasimovu kā pieredzējušu cilvēku pēc viņa darbošanās citos amatos. Gerasimovs bija Ziemeļkaukāza kara apgabala štāba priekšnieks otrā Čečenijas kara laikā. 57 gadus vecais Gerasimovs tika iecelts arī par aizsardzības ministra pirmo vietnieku, bet tika atbrīvots no Centrālā kara apgabala pavēlnieka amata, kurā viņš bija no šī gada aprīļa. Putins par aizsardzības ministra pirmo vietnieku iecēla arī ģenerālpulkvedi Arkādiju Bahinu, atbrīvojot viņu no Rietumu kara apgabala pavēlnieka amata. Par aizsardzības ministra vietnieku tika iecelts ģenerālpulkvedis Oļegs Ostapenko, atbrīvojot viņu no Gaisa un kosmosa aizsardzības spēku pavēlnieka amata.

63 gadus vecais Makarovs, kurš bija Ģenerālštāba priekšnieks no 2008. gada jūnija, arī tika atcelts no aizsardzības ministra pirmā vietnieka amata un atvaļināts no karadienesta. Putins atbrīvoja no aizsardzības ministra pirmā vietnieka amata arī Aleksandru Suhorukovu.

Ģenerālštāba priekšnieka nomaiņa notika trīs dienas pēc tam, kad Putins iecēla jaunu aizsardzības ministru Sergeju Šoigu, atceļot no šī amata Anatoliju Serdjukovu saistībā ar korupcijas skandālu Aizsardzības ministrijā. Piektdien tika paziņots, ka ir pārtrauktas visu bijušā aizsardzības ministra Anatolija Serdjukova padomnieku pilnvaras. Serdjukovam bija vairāki desmiti padomnieku, kuru pārziņā bija Aizsardzības ministrijas finanšu, izglītības, inspekcijas un sociālās darbības aspekti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+