×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. oktobris, 2014
Drukāt

Putinu izstādē mākslas galerijā Maskavā atveido kā Hēraklu (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Mākslas galerijā Maskavā izstādītajās gleznās Krievijas prezidents Vladimirs Putins, ieguvis mitoloģisku veidolu, cīnās ar teroristu un trīsgalvainas hidras tēlā ietērptām rietumvalstīm, kā arī ar bultām apšauda ASV kara lidmašīnas Sīrijā

Vakar Krievijas prezidents Vladimirs Putins atzīmēja 62. dzimšanas dienu. Kamēr Kremļa saimnieks svētkus svinēja īpašumā Sibīrijas taigā, ar pompozitāti izcēlās neliela mākslas galerija Maskavā, kas savās telpās Kremļa saimnieka jubilejas dienā izvietoja Putina piekritēju grupas izveidotu izstādi “Putina 12 darbi”.

Izstādē redzamajās vairāku mākslinieku gleznās ar mitoloģisku motīvu palīdzību atveidoti mūsdienu starptautiskie notikumi un Krievijas iekšpolitiskās norises. Piemēram, Putins atveidots kā Hērakls, kurš kailām rokām nogalina bārdainu islāma teroristu, kā sengrieķu varonis, kurš pacēlis savu vairogu pret trīsgalvainu hidru jeb Rietumu piemērotām ekonomiskajām sankcijām, kā bruņinieks, kurš savalda milzīga asinssuņa veidolā attēlotus oligarhus. Putins arī parādīts kā liels stiprinieks, kurš uz saviem pleciem nes visu pasauli, kurā īpaši iezīmēta Krievija, Baltkrievija un Ukraina jeb tā dēvētā krievu pasaule, uzskaitīja ASV žurnāla “New York Magazine” interneta vietne. Vienā no gleznām uzzīmētais Putins, turot rokās gāzes cauruļvada savienojumu, pēta uz galda noliktu karti. Citā gleznā Kremļa saimnieks atveidots kā Hērakls, kurš savaldījis bulli, tādējādi simbolizējot Krimas aneksiju. Vēl kādā Putins ar bultām apšauda ASV kara lidmašīnas, kas veic uzlidojumus Sīrijā.

“Mēs veidojam par Putinu citādu tēlu, jo Rietumu mediji nepārtraukti viņu kritizē, un arī mūsu mediji reizēm viņam uzbrūk. Taču te mēs redzam viņu veicam šos varoņdarbus. Mēs redzam, ka šo notikumu interpretācija nav tik kategoriska,” sarunā ar britu laikrakstu “The Guardian” stāstīja izstādes organizētājs Mihails Antonovs. Viņš ir Maskavas universitātes politikas zinātnes studiju absolvents, kurš sociālajā interneta vietnē “Facebook” ir izveidojis Putina fanu grupu “Sarkanais oktobris” ar vairāk nekā 200 tūkstošiem sekotāju. Britu laikraksts atzīmē, ka vienas dienas izstādē viesojušies galvenokārt žurnālisti. Taču to apmeklējuši arī vairāki jauni cilvēki. Viena no viņām Anna, kura studē finanses, britu korespondentam atzinusi, ka neko daudz nezina par politiku, taču apgalvoja, ka viņa un viņas draugi atbalsta Putinu un lepojas ar savu valsti. Tiesa, Krievijas interneta vidē Putina atveidojumi Hērakla tēlos tika uztverti ar pamatotu devas kuriozitātes. Kāds blogeris ironiski norādīja, ka Putina vienādošana ar grieķu varoni ir nevajadzīga klanīšanās rietumnieku vērtībām.

Tikmēr biznesa ziņu portāls “Bloomberg.com”, atsaucoties uz piecu Putinam pietuvinātu cilvēku stāstīto, informē, ka Kremlī aizvien asāka kļūst cīņa starp dažādajiem grupējumiem. Kamēr Putins galveno uzmanību velta ārpolitikai, Kremlī norisinās cīņa par ietekmi. Tas savukārt apgrūtinot lēmuma pieņemšanas procesus, un ar to ir izskaidrojams arī Krievijas miljardiera Vladimira Jevtušenko arests. “Viens grupējums, kas izveidojies ap premjerministru Dmitriju Medvedevu, ir noraizējies par Krievijas aizvien lielāku izslēgšanu no pasaules finanšu sistēmas. Otrs grupējums, kurā ietilpst vairāku valsts uzņēmumu vadītāji, tostarp naftas kompānijas “Rosņeft” priekšnieks Igors Sečins, kā arī Krievijas drošības dienestu bijušie vadoņi, iestājas par aizvien lielāku valsts kontroli pār ekonomikas sektoru,” skaidro “Bloomberg.com”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. smieklīgie, glumie lišķi un pielīdēji !

  2. tieshaam visi pillaa … 🙂

  3. Drīz jau pacels Dieva augstumā….

Draugiem Facebook Twitter Google+