×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. decembris, 2013
Drukāt

PVD atceļ aizliegumu dzīvnieku barības ievešanai no Baltkrievijas

Pie "Origo" tiek atklāta tradicionāla lauku sēta

Tradicionāla lauku sēta ar govīm, kazām, cūkām, trušiem un citiem dzīvniekiem pie tirdzniecības centra "Origo".

Tā kā Baltkrievijā pēdējo sešu mēnešu laikā nav konstatēti jauni Āfrikas cūku mēra gadījumi, Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis atcēlis šā gada jūlijā noteikto dzīvnieku barības ievešanas pagaidu aizliegumu no Baltkrievijas, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis.

Rīkojumā norādīts, ka tiek atcelts dzīvnieku barības pagaidu aizliegums no Grodņas un Vitebskas apgabaliem.

Kontrole par rīkojuma izpildi tiek uzdota PVD Robežkontroles un Veterinārās uzraudzības departamentu direktoriem.

Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Tikmēr joprojām spēkā ir jūlijā noteiktie papildu pasākumi uz robežām ar trešajām valstīm. Visiem transportlīdzekļiem, kas pārvadā dzīvus dzīvniekus un dzīvnieku barību un iebrauc Latvijas teritorijā no inficētajiem apgabaliem – Krievijas un Baltkrievijas -, jābūt atbilstoši iztīrītiem un dezinficētiem.

Transportlīdzekļa vadītājam jāuzrāda un jāapliecina transportlīdzekļa tīrīšanas, mazgāšanas un dezinfekcijas procedūru veikšanas laiks un izmantotie līdzekļi, norādot informāciju atsevišķā deklarācijā.

Kā ziņots, Āfrikas cūku mēris tika konstatēs 24.jūlijā Krievijā – Pleskavas apgabala Neveļas rajona Seņutinas ciemā, kas atrodas aptuveni 100 kilometru attālumā no Latvijas robežas. Savukārt iepriekš – 2.jūlijā – mēris tika konstatēts Baltkrievijā, Grodņas apgabala Čepunas ciematā, kas ir aptuveni 40 kilometru attālumā no Lietuvas robežas.

Āfrikas cūku mēris ir ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums cūku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus.

Āfrikas cūku mēris nav bīstams cilvēkiem. Šī kaite Latvijas teritorijā nekad nav bijusi reģistrēta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+