×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. aprīlis, 2013
Drukāt

PVD atklāj nelegālu kautuvi Seces pagastā

Foto - LETAFoto - LETA

Veicot kontrolpirkumu un pārbaudi Jaunjelgavas novada Seces pagasta “Stūrānos”, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sadarbībā ar Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbiniekiem atklājis nelegālas kautuves darbību.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja PVD pārstāvji, pārbaudē PVD konstatēja, ka saimniecība “Stūrāni”, kas agrāk nodarbojās ar dzīvnieku kaušanu, ir atsākusi darbību – kauj cūkas un realizē gaļu, kurai netiek veikta pirmskaušanas apskate un pēckaušanas veterinārā ekspertīze.

Tāda gaļa ir potenciāli bīstama cilvēku veselībai un saskaņā ar normatīvajiem aktiem nederīga pārtikai. Pārbaudes laikā tika izņemts 121 kilograms sadalītas cūkgaļas.

PVD atgādina, ka mājas apstākļos kautu cūku gaļu drīkst lietot tikai pašpatēriņam un arī tad to ieteicams laboratoriski pārbaudīt uz trihinellu klātbūtni.

Tirgot drīkst tikai atzītā kautuvē kautu dzīvnieku gaļu, kam valsts pilnvarots veterinārārsts ir veicis pirmskaušanas apskati un pēckaušanas veterināro ekspertīzi.

Patlaban Latvijā reģistrētas 42 694 liellopu, cūku, aitu un kazu novietnes, kurām ir savas kautuves vai kuras nodod dzīvniekus citām kautuvēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+