×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. janvāris, 2014
Drukāt

PVD pārbauda Krievijas nežēlastībā nonākušos Latvijas zivrūpniekus (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai arī oficiāla informācija par pārkāpumiem divu Latvijas zvejas produktu eksportētājuzņēmumu ražotajā un eksportētajā produkcijā no Krievijas atbildīgajiem dienestiem nav saņemta, Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori ir devušies uz uzņēmumiem ārpuskārtas pārbaudēs.

Kā portālu “LA.lv” informēja PVD pārstāve Anna Joffe, uzņēmumā “Rānda” PVD izvērtēs uzņēmuma paškontroles ietvaros veiktos testēšanas pārskatus. Līdz šim saražotās produkcijas laboratoriskajās pārbaudēs neatbilstības nav konstatētas.

PVD izvērtēs arī SIA “Kolumbija Ltd” eksportētās produkcijas marķējumu, izmantotās metodes marķējumā noteikto uzturvērtību noteikšanā, kā arī ņems paraugus produkcijas laboratoriskai testēšanai.

Tāpat PVD ir sagatavojis un nosūtīs vēstuli Krievijas Federācijas Patērētāju tiesību aizsardzības dienestam ar lūgumu sniegt informāciju par SIA “Kolumbija Ltd” konstatētajiem pārkāpumiem.

Detalizētākas pārbaudes dienests veiks pēc informācijas saņemšanas no Krievijas atbildīgajiem dienestiem, pēc kuras būs iespējams identificēt aizturētās partijas numuru un produkcijas veidu.

“Latvijas zvejas produkcijas eksportētājuzņēmumi ir ļoti daudz izdarījuši, lai samazinātu benzo(a)pirēna daudzumu šprotēs, un saražotās produkcijas atbilstība tiek regulāri pārbaudīta atbilstoši Eiropas Savienības un Muitas ūnijas normatīvo aktu prasībām,” skaidro PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Jau vēstīts, ka Krievijas veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” Rojas uzņēmuma “Rānda” ražotajās šprotēs uz valsts robežas esot atklājis pārāk lielu kancerogēnā benzpirēna saturu.

Savukārt Maskavas apgabalā aizliegta Latvijas zivju pārstrādes uzņēmuma “Kolumbija Ltd.”  24 000 zivju konservu kārbu pārdošana nepieļaujami lielā ogļūdeņražu un tauku īpatsvara dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā uztaisīja piketu pret kremļa suni ušakovu ,tā kremļa kvekši taisa atbildes-brīdinājuma gājienu.Vienkārši nožēlojami jampampiņi.

Draugiem Facebook Twitter Google+