×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. marts, 2015
Drukāt

PVD sāk pastiprinātas svaigu dārzeņu pārbaudes (1)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Sākoties jaunajai svaigu dārzeņu sezonai, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzsācis pastiprinātas pārbaudes veikalos, tirgos un vairumtirdzniecības noliktavās, informē PVD pārstāve Anna Joffe.

Dienesta inspektori pārbaudēs īpašu uzmanību pievērsīs tam, vai svaigu dārzeņu marķējumā norādītā izcelsmes valsts atbilst pavaddokumentiem un patērētāji netiek maldināti, no citām valstīm ievestos dārzeņus un augļus uzdodot par vietējiem.

PVD inspektori pārbaudīs, vai pavaddokumentos norādītā augļu un dārzeņu izcelsmes valsts sakrīt ar cenu zīmēs un marķējumā norādīto. Tāpat, pārbaudot dokumentus un piegādātājus, PVD inspektori pārliecināsies, vai augļi un dārzeņi, kas tiek uzdoti kā Latvijas izcelsmes, patiešām tādi ir. Vēl uzmanība tiks pievērsta tam, kā dārzeņus uzglabā.

Dienestā norāda, ka līdzšinējā PVD pieredze liecina, ka katru gadu pavasarī tiek konstatēti mēģinājumi maldināt patērētājus. Tā, piemēram, Polijas izcelsmes tomāti uzdoti par Latvijas izcelsmes. Pirms tam arī Polijas izcelsmes kartupeļi un sīpoli uzdoti par Latvijas izcelsmes, līdzīgi tas bijis arī ar gurķiem.

PVD pārbaudīja vairākus uzņēmumus, lai atklātu, kurš kurā posmā maldinājis patērētāju, taču bez šiem pietiekami sarežģītajiem maldināšanas mehānismiem ir arī krietni vienkāršāki, kad tirgū tirgotājs, lai veicinātu pārdošanu, norāda, ka produkta izcelsmes valsts ir Latvija.

2014.gadā pastiprinātajās tirdzniecības pārbaudēs no 24.marta līdz 10.oktobrim PVD pārbaudīja 3 083 tirdzniecības uzņēmumus, tostarp 89 vairumtirdzniecības noliktavas. Neatbilstības konstatētas 641 uzņēmumā un 13 vairumtirdzniecības noliktavās.

Pērn lielākās konstatētās neatbilstības: produkti bojāti, nav norādes par šķiru, šķirni, produkti neatbilst norādītajai šķirai, neatbilstošs vai vispār nav marķējuma fasētiem produktiem, maldinoša izcelsmes valsts norāde cenu zīmē – nesakritība ar pavaddokumentos norādīto bija 46,5% gadījumu. Tāpat 36,2% gadījumu nebija norādes par izcelsmes valsti.

Arī šogad augļu un dārzeņu pastiprinātās pārbaudes turpināsies visu pavasari un vasaru līdz pat oktobrim.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “IZĒSTU” no letes tirgotavās un tirgos mūsu lauksaimnieku audzētos dārzeņus un tie importētie paliktu ar savām indēm piepildīti…

Draugiem Facebook Twitter Google+