×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. maijs, 2014
Drukāt

PVO: poliomielīta vīrusa izplatīšanās kļuvusi par ārkārtas situāciju (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

A Syrian child gets a polio vaccination at a clinic in Damascus on November 20, 2013.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) pirmdien, 5.maijā, paziņojusi, ka augošā poliomielīta vīrusa izplatīšanās pāri valstu robežām kļuvusi par starptautisku ārkārtas situāciju veselības jomā.

2013.gadā vīrusa izplatīšanās pāri robežām bija vainojama 60% no 417 poliomielīta saslimšanas gadījumiem.

Satraucošā tendence raisījusi bažas, ka lipīgā slimība var izplatīties ārpus tām desmit valstīm, kurās vīruss joprojām ir sastopams.

Poliomielīts joprojām ir izplatīts Afganistānā, Kamerūnā, Ekvatoriālā Gvinejā, Etiopijā, Irākā, Izraēlā, Pakistānā, Nigērijā, Somālijā un Sīrijā.

Lai apturētu vīrusa izplatīšanos starptautiskā līmenī un novērstu tālāku izplatīšanos, nepieciešama saskaņota starptautiska atbildes reakcija, uzskata PVO.

Organizācija aicinājusi minētās desmit valstis izsludināt ārkārtas stāvokli un imunizēt visus iedzīvotājus.

Poliomielīts ir ārkārtīgi lipīga vīrusa saslimšana, kas izpaužas kā vienkārša saaukstēšanās, bet nelielai saslimušo daļai slimība bojā nervu sistēmu un var izraisīt smagus bojājumus, ieskaitot nāvi un paralīzi. Visapdraudētākie ir bērni līdz piecu gadu vecumam.

Tāpat kā bakas, kas tika izskaustas 1979.gadā, poliomielīts izplatās tikai starp cilvēkiem, un šīs slimības vakcīna ir efektīva, ļaujot cerēt uz slimības pilnīgu izskaušanu.

PVO pasludina valsti par brīvu no poliomielīta tad, ja tajā vairāk nekā gadus nav jaunu inficēšanās gadījumu. Slimība par izskaustu tiek uzskatīta tad, kad apritējuši trīs gadi bez jauniem inficēšanās gadījumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. 1960. gadā mācoties vidusskolas 11 klasē no poliomielīta vakcīnas tiku saslimis, kā rezultātā biju paralizēts no galvas līdz kājām. Medicīnas darbinieki šo slimību vispār nemācēja ārstēt un arī manā labā neko nedarīja, biju kā cilvēks – norakstīts. Pats kā mācēju tā cīnījos par savu veselību. Līdz šai dienai neviens medicīnas darbinieks nav man pat atvainojies! Tā kā domājiet paši ar savu galvu, mediķi jums neko nepalīdzēs, neesiet naivi???

Draugiem Facebook Twitter Google+