×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. oktobris, 2012
Drukāt

Racionāli domājošiem un estētiem iespējams atrast visu kāroto


Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Tradicionālajā rudens izstādē “Māja. Dzīvoklis 2012”, kas pagājušās nedēļas nogalē norisinājās izstāžu hallē Ķīpsalā, šoreiz gan vairāk sev interesantu lietu varēja atrast tie, kuru mājoklis ir māja, nevis dzīvoklis, jo aktīvāki bijuši uzņēmēji, kas piedāvā dažādus ar būvniecību, apkuri, siltināšanu un ūdensapgādi saistītus pakalpojumus un produktus.


 

Ekoloģiski domājošiem

Uzmanības centrā šobrīd ir ekobūvniecība, tāpēc zaļi domājošajiem tiek piedāvāti “Durisol” bloki (gatavoti no sasmalcināta egles koka un portlandcementa), videi draudzīgas cementa kokskaidu plāksnes “Tempsi” fasāžu un cokolu apdarei, savukārt guļbūvju ražotne “Dores” iesaka savus patentētos dzeguļu stūrus, kas efektīvi aiztur vēju un mitrumu, turklāt sienu konstrukcijām ražotajām līmbrusām ir mazāks kokmateriāla patēriņš. Kompānija “Kriart” iedvesmo ar krāsainā betona izstrādājumiem gan pagalma segumiem (pat lokano bruģi), gan daudzveidīgiem apdares elementiem un mazajām arhitektūras formām. Domājot par iekštelpu mikroklimatu, cēlkoku grīdu rūpnīca “Amber Wood” rosina likt ozola vai oša grīdas dēļus un parketu.

 

Tehniskiem prātiem
katli_LV_12

Arī tie, kurus vairāk interesē interjera iekārtojums, gluži tukšā nepaliek, jo šosezon parādījusies jauna, iepriecinoša tendence – arī tehniskajās lietās pievērst uzmanību produkta izskatam un tā integrācijai telpās. Piemēram, granulu apkures katlu (piedāvā firma “SB Siltumtehnika”), kas ražots Itālijā, nebūs kauns novietot pat viesistabā, jo tā dizains veidots pēc pēdējām interjera modes tendencēm ar baltu apdari un melnu stikla fasādi, caur kuru redzama liesma.

Nākamā iezīme – mēģinājums apkures ierīci pielāgot vairākām funkcijām. Izstādē ļoti plašā piedāvājumā varēja aplūkot dažādu izmēru, veidu un dizaina kamīnkrāsnis un kamīnus, kuri sniedz ne vien romantisku noskaņu, bet pielāgojami arī mājokļa papildu apkurei, turklāt vairākums no tiem veidoti kā plītis vai komplektēti ar cepeškrāsni vai grilu. Tātad sildies un gatavo vienlaikus – patiesībā tas jau nav nekas jauns, drīzāk gan labi aizmirsts vecais.

 

Sapņotājiem

Tos, kurus tehniskās lietas neinteresē, noteikti neatstāja vienaldzīgus stikla salona “AMstudio” interesantā ekspozīcija, kas pārsteidza ar dažādību un krāšņumu, ko stikla apstrādē sniedz jaunākās tehnoloģijas: stikls ar mežģīņu rakstu, stikls kā kristāls, viļņotas stikla sienas un pat krāsaina jūras glezna – bet no stikla. Protams, šādi dekori maksā krietnu naudu, jo to radīšanā tiek izmantotas ne tikai dizaineru idejas, bet arī sarežģīta tehnoloģija. Tomēr, ja vēlas savam mājoklim ko vienreizēju un netradicionālu, iespējas ir neierobežotas, turklāt iespējams taču izvēlēties arī pavisam neliela izmēra dekoru.

 

Omulībai

Savs prieks izstādē tika arī omulības meklētājiem – firmas “AI.X” piedāvātais mīkstais un ērtais šūpuļkrēsls, ko iespējams ne tikai tradicionāli novietot uz grīdas, bet arī iekārt griestos. Krēsla konstrukcija ir ļoti vienkārša, bet izturīga (līdz pat 140 kg) un tajā iespējams gan sēdēt, gan arī pasnaust, izvelkot papildu atbalstu kājām. Krēslu var pasūtīt arī pēc individuāliem izmēriem un no izvēlētiem materiāliem. Savukārt mazuļiem pieejams īpaši darināts šūpuļkrēsls ar drošības jostu un piekārtiem pušķīšiem, kas signalizē par to, ka bērniņš pamodies.

 

Praktiķiem

Vēl kāds stends, kas piesaistīja uzmanību ar netradicionālu piedāvājumu, – salons “La Lampa”, kas piedāvā ne tikai izgatavot lampas visdažādākajās formās un krāsās, bet arī restaurēt un labot vecos gaismekļus. Tas nozīmē, kas uz šo darbnīcu var doties ar savu veco lampu vai pat tās fragmentu, un dizaineri no tās izveido kaut ko jaunu un acij tīkamu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+