Sports
Ziemas sports

Rastorgujevs: Pārāk ilgi aizsēdējos aiz Tarje Bē0


Andrejs Rastorgujevs
Andrejs Rastorgujevs
foto: AFP/LETA

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Tjumeņā notiekošā Pasaules kausa noslēdzošā – devītā – posma desmit kilometru sprinta sacensībās pārāk ilgi slēpojis aiz norvēģa Tarje Bē, kā rezultātā neizdevās iegūt medaļu, atzina sportists.

Rastorgujevs ceturtdien sprintā bez pieļautām kļūdām šaušanā bija ceturtais, no goda pjedestāla atpaliekot par 1,7 sekundēm. Lai arī pēc pēdējās ugunslīnijas Latvijas sportists bija trešais, viņam šo pozīciju noturēt neizdevās.

Rastorgujevs izteicās, ka sacensībās slīdējušas labi un arī nepieciešamā informācija trasē bijusi, bet nedaudz kļūdījies taktiski.

“Tās divas sekundes palika pēdējā aplī, “sēžot” pārāk ilgi aiz Bē un pārāk vēlu bēgot prom – tikai pēdējā kalnā pirms finiša. Slēpes “gāja” labi, taču vajadzēja ātrāk sākt paātrinājumu uz finišu,” atzina Rastorgujevs.

Tiesa, izcīnīta ceturtā vieta Rastorgujevam ir atkārots otrais visu laiku labākais sasniegums Pasaules kausa sacensībās. Pirms tam viņš šādā līmenī uzreiz aiz goda pjedestāla bijis vēl četras reizes.

Tāpat ceturtā vieta Rastorgujevam ir otrais labākais sasniegums šajā Pasaules kausa sezonā. Pirms divām nedēļām viņš septītajā posmā Kontiolahti sprintā izcīnīja otro vietu, otro reizi karjerā kāpjot uz goda pjedestāla.

Par ceturtdienas sacensību uzvarētāju kļuva šī gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs trīs zelta
medaļas ieguvušais francūzis Martēns Furkads, kurš savā īpašumā ieguva Mazo kristāla globusu un kurš šajās sacensībās apsteidza tautieti Simonu Destjē. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena savukārt kāpa zviedrs Frēdriks Lindstrems.

Piektdien 7,5 kilometru sprintā spēkosies dāmas, Latviju pārstāvot Baibai Bendikai, sestdien notiks iedzīšana, bet Pasaules kausa sezona noslēgsies svētdien ar sacensībām masu startā.

LA.lv