Sports
Ziemas sports

Rastorgujevu PK posmā iedzīšanā pieviļ šaušana 0

LETA

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien pieļāva piecas kļūdas un ieņēma 31.vietu Pasaules kausa izcīņas pirmo posmu noslēdzošajās 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās.

Sestdienas sprintā Rastorgujevs bija 18.pozīcijā, turklāt no pirmā trijnieka atpalika vien 24 sekundes, tomēr svētdien iesaistīties cīņā par augstām vietām viņam neizdevās. Pirmajās trijās šaušanās Latvijas sportists pieļāva pa vienai kļūdai, kas tobrīd allaž deva 21.-25.vietu, bet ceturtajā ugunslīnijā viņš kļūdījās par divas reizes un nespēja saglabāt vietu trīsdesmitniekā.

Sacensībās dubultuzvaru izcīnīja krievi Antons Babikovs un Maksims Cvetkovs. Babikovs, kurš līdz šim nekad nebija kāpis uz goda pjedestāla Pasaules kausa sacensībās, bet sprintā bija vien septītais, iedzīšanā pieļāva vienu kļūdu un par 10,5 sekundēm apsteidza savu nekļūdīgi šāvušo komandas biedru Cvetkovu.

Savukārt vēl piecas sekundes vēlāk finišēja pēdējo gadu pasaules labākais biatlonists Martēns Furkads no Francijas. Sestdien sprintā ļoti pārliecinoši uzvarēja Furkads, tomēr iedzīšanā viņš pirmajā un ceturtajā šaušanā pieļāva pa divām kļūdām, zaudējot vadību.

Tikmēr Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja divas minūtes un 17,4 sekundes.

Pirms tam Rastorgujevs ceturtdien izcīnīja sesto vietu 20 kilometru individuālajā distancē, kas pēc sezonas pirmajām divām sacensībām viņam Pasaules kausa kopvērtējumā deva sesto vietu.

LETA jau vēstīja, ka pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvēja biatlonā Gabriela Koukalova no Čehijas svētdien triumfēja desmit kilometru iedzīšanas sacensībās dāmām, bet Latvijas sportiste Baiba Bendika palika 53.vietā.

Koukalova sestdien sprintā bija trešajā vietā, bet svētdien viņa startēja ļoti pārliecinoši, četrās šaušanās neaizverot tikai vienu mērķi.

Finišā uzvarētājai 8,4 sekundes zaudēja vāciete Laura Dālmeiere, kura pieļāva divas kļūdas. Pagājušajā sezonā Dālmeiere uzvarēja četrās iedzīšanas sacensībās.

Savukārt trešo vietu svētdien izcīnīja itāliete Doroteja Vīrere, atpaliekot 21,4 sekundes. Viņa sprintā bija vien 19.pozīcijā, bet iedzīšanā aizvēra visus 20 mērķus.

Tikmēr sprintā uzvaru guvusī francūziete Marī Dorēna-Abēra iedzīšanā slēpoja sešus soda apļus un samierinājās ar septīto vietu.

Bendika, kura sprintā bija vien 58.pozīcijā, iedzīšanā pirmajās divās šaušanās bija nekļūdīga, kas tobrīd ļāva pakāpties līdz 46.vietai. Tomēr trešajā šaušanā latviete kļūdījās trīs reizes, bet ceturtajā vēl vienreiz un atkāpās uz sesto desmitu. Finišā Bendika bija 53.pozīcijā, uzvarētājai zaudējot piecas minūtes un 54,2 sekundes.

Šī bija vien piektā reize karjerā, kad Bendika Pasaules kausa etapos startēja iedzīšanā.

Saistītie raksti

Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīcijā ar 157 punktiem ir Dālmeiere, kurai ar 132 punktiem tagad seko Koukalova, bet Dorēna-Abēra ar 118 punktiem atkāpusies uz trešo pozīciju.

Tikmēr Bendika ar pieciem punktiem, kas šonedēļ tika izcīnīti 15 kilometru individuālajā distancē, ieņem 57.pozīciju.

Pasaules kausa sezonā šogad notiks deviņi posmi. Savukārt pasaules čempionāts gaidāms nākamā gada februārī Hohfilcenē, Austrijā.

LA.lv