×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
2. decembris, 2013
Drukāt

Rātslaukumā vienlaikus rīkos divus piketus – par un pret Ušakova atkāpšanos

Foto-LETAFoto-LETA

Laikā, kad pie Rātsnama notiks pikets, pieprasot Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) atkāpšanos no amata, Rātslaukumā vienlaikus pulcēsies arī Ušakova atbalstītāji, lai paustu pretēju viedokli un atbalstītu domes priekšsēdētāju.

Jau ziņots, ka bijušais domes deputāts Jānis Mārtiņš Skuja otrdien, 3.decembrī, no plkst.13 līdz 14 organizē piketu, pieprasot Ušakova atkāpšanos no amata. Pikets Ušakova atbalstam iecerēts tajā pašā laikā un vietā – 3.decembrī no plkst.12.30 līdz 14.30.

Ušakova atbalsta akcijas organizators ir inženiertīklu būvniecības firmas “SUIS Rīga” vadītājs Jānis Jukšinskis, kurš atrodams arī partijas “Saskaņas centrs” ziedotāju sarakstā.

Jukšinskis uzskata, ka Ušakovs ir vienīgais, kas kaut ko darījis Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanā, jo pēc notikušā viņš atstādinājis sešus būvvaldes darbiniekus, organizējis faktu izpēti. “Nolaidības dēļ ir radīti milzīgi zaudējumi tautai. Protams, morāla atbildība ir vienmēr, bet negribu dalīt, kurš ir vainīgs. Ticu, ka viņa vadībā ir iespējams atrast atbildīgos,” sacīja Ušakova atbalstītājs.

Pēc Jukšinska domām, Ušakova kļūda bijusi tā, ka viņš nav paspējis izpētīt savu komandu un nav zinājis, ka Rīgas pilsētas būvvaldi vada cilvēks ar ģeogrāfa izglītību. Vienlaikus viņš piebilda, ka Rīgas domē ir vairāk nekā 20 000 darbinieku, kurus izvērtēt var tikai konkrētos darbos, un tas prasa laiku. Tāpēc piketā iecerēts paust atbalstu Ušakovam un mudināt viņu stingrāk izturēties pret saviem darbiniekiem.

“Saprotu, ka opozīcijai nepatīk, bet cilvēki par viņu ir nobalsojuši. Dzīvoju Rīgā kopš 1960.gada un ļoti labi atceros visus pilsētas mērus – viņa ieguldījums pilsētā ir ievērojams. Protams, ir problēmas un kļūdas, jo otrā pusē, “Gods kalpot Rīgai”, ir interesanti cilvēki, kas skraida no vienas partijas uz otru,” piebilda Ušakova atbalstītājs.

Jukšinskis konkrēti neatbildēja, kāpēc Ušakova atbalstīšanai izvēlējies tieši to pašu laiku un vietu, kad Rātslaukumā iecerēts pikets, pieprasot Ušakova atkāpšanos. Pieteikumā Rīgas domē viņš norādījis, ka Ušakova atbalstam pulcēsies ap 500 cilvēku, kas būšot Jukšinska kolēģi, draugi, radi, kaimiņi.

Kā liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) mājaslapā pieejamā informācija, Jukšinskis kopš 2005.gada februāra “Saskaņas centram” un tajā ietilpstošajām politiskajām partijām ziedojis kopumā 37 000 latu. Pēdējo ziedojumu būvfirmas vadītājs veicis šā gada janvārī, ziedojot SC 5000 latu.

Pikets Ušakova atbalstam Rīgas domē pieteikts 29.novembrī. Domes pārstāvis Uģis Vidauskis aģentūrai LETA norādīja, ka tas pieteikts likumā noteiktajā kārtībā, un kaut arī šajā vietā un laikā jau pieteikts pasākums ar pretēju vēstījumu, tas netiks ierobežots. Vidauskis norādīja, ka pašvaldībai ir pienākums ievērot iedzīvotāju pulcēšanās brīvību un atbilstoši likumam rūpēties par kārtības nodrošināšanu šo pasākumu laikā.

Jau ziņots, ka otrdien, 3.decembrī, pie Rātsnama pirms Rīgas domes sēdes no plkst.13 līdz 14 notiks pikets, kurā domubiedri prasīs Ušakova atkāpšanos no amata. Piketa organizators ir bijušais Rīgas domes deputāts Jānis Mārtiņš Skuja, kurš iepriekšējā sasaukumā domē pārstāvēja biedrību “Demokrātiskie patrioti”.

Skuja norāda, ka 2009.gada 12.jūnijā Ušakovs un viņa partijas biedri, būdami Saeimas deputāti, varēja iebilst un nebalsot par izmaiņām likumā par būvniecību, tomēr visi kā viens atbalstīja Valsts būvinspekcijas likvidēšanu, zinot, ka visa atbildība pāriet uz pašvaldībām. Jau tajā pašā 2009.gada vasarā, kļūstot par Rīgas pašvaldības domes deputātu un Rīgas domes priekšsēdētāju, Ušakovs par šo nopietno atbildību zināja ļoti labi, uzsver Rīgas mēra oponents.

“Tā vietā, lai sakārtotu vismaz šo nozari, Ušakovs visus četrus gadus to vien ir darījis, kā licis pašvaldību struktūrās un uzņēmumos savus cilvēkus, ko televīzijā publiski ir arī atzinis. Daļa viņa ”ielikteņu” ir izgāzušies un apzagušies, bet Nils tik turpina likt savējos un nekādu atbildību par savu izvēli neuzņemas. Visa šī brīža muldēšana par atbildību, paliekot amatā, lai tiktu skaidrībā ar vainīgajiem, ir meli un paniskas bailes no varas un Rīgas kases zaudēšanas, jo Nila un SC sponsori prasa savu nodevu un SC “kāršu namiņš” var sabrukt,” uzskata Skuja.

Jautāts, kas mainīsies, Rīgas mēram atkāpjoties pie pašreizējā spēku sadalījuma domē, kur koalīciju veidojošajām partijām SC un “Gods kalpot Rīgai” ir 39 no 60 deputātu vietām, Skuja pauda viedokli, ka mazināsies Ušakova personīgā “vilkme”. “Domāju, ka Ušakovs šobrīd reāli ir sprukās. No vienas puses, viņa palikšana nostāda viņu neapskaužamā situācijā, no otras – no SC deputātiem tāpat nav, ko likt vietā,” pauda bijušais deputāts.

Raksturojot Rīgas mēra īstenoto politiku, Skuja saka, ka viņš “rīdziniekiem ar vienu roku atmet drupačas no kopgalda, lai pēc tam otru roku atkal ieslidinātu rīdzinieku kabatās”.

Skuja arī piebilst, ka apgalvojums, ka Ušakovam uzticas 53% rīdzinieku, ir maldi, jo vēlēšanās piedalījās tikai 55,55% rīdzinieku, no kuriem par SC un GKR kopīgo sarakstu balsoja apmēram 28% Rīgas iedzīvotāju. “Drīz arī tas mainīsies, jo Nila īstā seja un bailes palikt bez Rīgas siles beidzot ir redzamas arī tiem, kuri viņu vēl tur svēto kārtā. Maskas krīt, un karalis kļūst kails un ļoti, ļoti neglīts, bailīgs un melīgs,” uzskata bijušais deputāts, kurš šogad notikušajās Rīgas domes vēlēšanās startēja no “Visu Latvijai!”-TB/LNNK saraksta, bet netika ievēlēts.

Kā aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē, pikets ir pieteikts pašvaldībā likumā noteiktajā kārtībā, un Rīgas domei nav iemesla to ierobežot. Pieteikumā Skuja norādījis, ka pasākumā varētu piedalīties aptuveni 10 cilvēku.

Jau ziņots, ka 21.novembrī Zolitūdē sagruvusi veikala “Maxima” ēka, nogalinot 54 cilvēkus un vairākus desmitus smagi savainojot. Traģēdija rosinājusi plašas diskusijas par būvniecības kvalitāti Latvijā un par to, kas atbildīgs, ka šāda nelaime varēja notikt. Par notikušo ierosināts kriminālprocess.

Uzņemoties atbildību par notikušo, 27.novembrī par atkāpšanos paziņoja premjerministrs Valdis Dombrovskis (V), savukārt Ušakovs īpaši sasauktā preses konferencē paziņoja jau iepriekš sociālajos tīklos pausto, ka atkāpties negrasās, jo par savu atbildību uzskata palīdzības sniegšanu cietušajiem un traģēdijas izmeklēšanas veicināšanu. Pateicis savu sakāmo, Ušakovs nekavējoties devās uz savu kabinetu, izvairoties no jebkādiem žurnālistu jautājumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+