×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. maijs, 2012
Drukāt

RECENZIJA: Sakodiens precīzs

Kopš Nacionālajā teātrī Žurku dala pa simt gramiem desmit nominācijās, joki kļuvuši arvien gaumīgāki.
 Atšķirībā no pagājušā gada arī bez padziļinātām politisko norišu studijām uztverami. Ne velti izrādi pārpildītā zālē spēlēs vēl visu maiju. 


Tradicionāli viena no izrādes veiksmēm ir precīzi mesti akmentiņi politiķu publisko tēlu veidotāju dārziņā. Ir ko padomāt Valdim Zatleram, Solvitai Āboltiņai, Valdim Dombrovskim un īpaši kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei par runas un izteiksmes stilu.

Spoži Ainārs Ančevskis un Ivars Kļavinskis Dzintara un Lindermana tēlos, kas nav veidoti kā diži naidnieki, bet vienas – politiskās – skatuves visnotaļ draudzīgi un viens otru saprotoši spēlmaņi. Viena no dramaturģiski izstrādātākajām ainām ir tiesas sēde ar lielisku Prokuroru Ivaru Pugu un Vandali jeb Tiesājamo Ģirtu Jakovļevu. Šis tiesas process ir tik ilgs, ka tiesātāji un tiesājamais kļūst vai gluži par draugiem.

Ceremonijas vadītājs Jānis Skutelis visnotaļ veiksmīgi darbībā iesaista arī publiku. Gana asprātīgi politiskais kabarē pavīpsnā par mūsu valsts nesamērīgiem tēriņiem. Lūk, joko Skutelis, šepat teātrī orķestris esot izmaksājis 30 000 latu – katram no trim mūziķiem (nopietni runājot, Raimonda Petrauska, Oskara Petrauska un Riharda Zaļupes dzīvā spēle ir labs pienesums izrādē)… Uz skatuves divas zeltītas žurkas skulptūras kā milzu kolonnas. Tās izmaksājušas 300 000 latu. Šo krāšņumu Jānis Skutelis virza ar tālvadības pulti. Kad tehnoloģijas brīnumi ieņēmuši godpilnu vietu pareizā leņķī, no kolonnām izlien… divi skatuves strādnieki, to patiesie stūmēji.

Gluži kā hits ir Raimonda Paula dziesma ar Vizmas Belševicas vārdiem par kamolā tinēju. Politiskajā kabarē zināmajai melodijai gan citi vārdi – “Krāju dienu un krāju nakti, kur mans krājums, to zina tik Dievs…” Teātra smaids par Raimonda Paula zaudētajiem tūkstošiem Krājbankā pirmajā brīdī samulsina: vai šī tēma ir piemērota šaržam? Taču to var uzlūkot arī kā sava veida atbalstu maestro publiski paustajai cīņai par savas naudas atgūšanu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+