×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
29. maijs, 2015
Drukāt

Reirs: Metalurga īpašniekiem būtu neprāts ieguldīt 35 miljonus eiro un nestrādāt (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu ministrs Jānis Reirs

Liepājas metālapstrādes uzņēmuma “KVV Liepājas metalurgs” (KVV) īpašniekiem būtu neprāts ieguldīt 35 miljonus eiro un nestrādāt, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica finanšu ministrs Jānis Reirs.

Viņš atzīmēja, ka KVV īpašnieki līdz šim visas finanšu saistības ar valsti ir nokārtojuši. “Valsts no šīs naudas ir nosegusi visus izdevumus, kas bija saistīti ar uzņēmuma uzturēšanu – tie bija vairāk nekā septiņi miljoni eiro. Pārējie līdzekļi ir ieskaitīti parāda dzēšanai. Visa kustāmā un nekustāmā manta, liela daļa apgrozāmo līdzekļu ir ieķīlāti par labu valstij,” stāstīja Reirs.

Viņš norādīja, ka uzņēmums līdz šim Latvijā ir ieguldījis vairāk nekā 35 miljonus eiro – 20 miljoni eiro ir maksājums valstij un 15 miljoni eiro apgrozāmos līdzekļus. Reirs gan negribēja pieļaut scenāriju, ka KVV īpašnieki vairs neveic tālākos maksājumus, kas paredzēti rūpnīcas pārdošanas līgumā, taču norādīja, ka valsts tādā gadījumā neko nezaudēs.

“Līgums ir veidots tā, ka nākamos gados šie maksājumi ir jāveic un vienīgā iespēja kā veikt maksājums ir darbināt rūpnīcu. Es domāju, ka ieguldot 35 miljonus no investoru puses būtu neprāts nedarbināt rūpnīcu. Viņiem nāktos segt šos maksājumus no citiem avotiem,” teica finanšu ministrs.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka KVV 19.maijā paziņoja par ražošanas jaudas samazināšanu un daļas darbinieku atlaišanu, jo produkcijas pašizmaksas nenodrošina konkurētspēju ar līdzīgu metalurģijas uzņēmumu produkciju citur pasaulē. Par vienu no galvenajiem iemesliem ražošanas jaudu samazināšanai KVV minēja augsto OIK. No uzņēmuma ir atlaisti apmēram 150 darbinieku, kuriem algās un kompensācijās izmaksāti aptuveni 100 tūkstoši eiro.

Tāpat vēstīts, ka šogad 6. martā notika svinīgais KVV darbības atklāšanas pasākums un līdz maija vidum KVV bija saražojis 90 tūkstošus tonnu tērauda armatūras velmētavā. Līdz ar ražošanas atsākšanu tēraudkausēšanas cehā maija pirmajā pusē kopējais darbinieku skaits uzņēmumā sasniedza 960 darbinieku.

Līgums par maksātnespējīgā “Liepājas metalurga” pamatražotnes pārdošanu Ukrainas kompānijai KVV tika parakstīts pērn 2. oktobrī. Ukrainas uzņēmums par “Liepājas metalurga” pamatražotni maksās 107 miljonus eiro vairākos maksājumos desmit gadu laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Man ir tikai viens maziņš, mazmazītiņš jautājumiņš – KĀPĒČ, .. tiek atlaisti tikko, pirms dažiem mēnešiem, no jauna darbā pieņemti metalurgi u.c. ar uzņēmu saistīto profesiju pārstāvji, un vēl – PAVISAM , PAVISAM MAZMAZĪTIŅS JAUTĀJUMIŅŠ –
    K Ā P Ē C JAUNĀ ELEKTROKRĀSNS TIEK NUMURĒTA PA SASTĀVDAĻĀM???!!!!

    Var jau uzskatīt tautu par idiotiem, bet NE JAU LĪDZ TĀDAI PAKĀPEI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. kā visi korī, visos medijos rej uz jauno metalurga īpašnieku, jo tas maita valdibai prasa pildit solijumu sakārtot elektrības tirgu un elektribas nodokli atcelt

Draugiem Facebook Twitter Google+