Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
18. janvāris, 2016
Drukāt

Reizniece-Ozola: darbs pie nākamā gada budžeta jāsāk jau tagad (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

Finanšu ministrijai (FM) darbs pie nākamā gada budžeta jāsāk jau tagad, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica pašreizējā ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība, ZZS), kurai ir izteikts piedāvājums kļūt par finanšu ministri prezidenta nominētā premjera kandidāta Māra Kučinska (ZZS) topošajā valdībā.

Viņa uzsvēra, ka kļūt par finanšu ministri ir liels izaicinājums. “Ministrija ir ietekmīga un darbu būs daudz, bet es pieņemšu šo izaicinājumu, jo redzu, ka FM ar visiem instrumentiem – gan nodokļu politiku, gan Eiropas Savienības finansējumu – ir ļoti svarīga tautsaimniecības attīstībai,” teica Reizniece-Ozola.

Viņa atgādināja, ka viena no viņas prioritātēm amatā būs visaptveroša nodokļu sistēmas audita īstenošana, jo līdzšinējā sistēmā nav bijusi stabilitāte. “Joprojām nav pietiekama līdzsvara starp patēriņa, kapitāla nodokļiem un darba spēka nodokļiem. Mums darba spēka nodokļi joprojām ir augsti. Tāpat nevienlīdzības mazināšana ir svarīgs – solidaritātes nodoklis šogad bija tāds ātrais risinājums. Šogad būtu jāvērtē, cik efektīvi tas strādā un, iespējams, jāveic izmaiņas,” teica finanšu ministra amata kandidāte.

Reizniece-Ozola norādīja, ka darbs pie nākamā gada budžeta ir jāsāk pēc iespējas ātrāk. “Ir svarīgi, ka nākamā gada budžets ir jāsāk veidot jau tagad. To es redzu, kā vienu no pirmajiem darbiem. Nevar to atstāt uz septembri, novembri – uz vēliem rudens vakariem. Tas ir jāsāk darīt jau šobrīd,” sacīja Reizniece-Ozola.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis paziņoja, ka ir nolēmis premjera amatam nominēt Saeimas deputātu Māri Kučinski no Zaļo un zemnieku savienības.

Laimdota Straujuma par demisiju paziņoja pērn 7.decembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā PTO dalībvalstij ,kad beidzot Valsts beigs iejaukties brīvā tirgus ekonomikā? Piemēram ša gada likumā par nek. īpaš. nodokli [īpašuma vērtība 10% u.t.t]

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+