Mobilā versija
-1.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
18. janvāris, 2016
Drukāt

Reizniece-Ozola: darbs pie nākamā gada budžeta jāsāk jau tagad (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

Finanšu ministrijai (FM) darbs pie nākamā gada budžeta jāsāk jau tagad, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica pašreizējā ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība, ZZS), kurai ir izteikts piedāvājums kļūt par finanšu ministri prezidenta nominētā premjera kandidāta Māra Kučinska (ZZS) topošajā valdībā.

Viņa uzsvēra, ka kļūt par finanšu ministri ir liels izaicinājums. “Ministrija ir ietekmīga un darbu būs daudz, bet es pieņemšu šo izaicinājumu, jo redzu, ka FM ar visiem instrumentiem – gan nodokļu politiku, gan Eiropas Savienības finansējumu – ir ļoti svarīga tautsaimniecības attīstībai,” teica Reizniece-Ozola.

Viņa atgādināja, ka viena no viņas prioritātēm amatā būs visaptveroša nodokļu sistēmas audita īstenošana, jo līdzšinējā sistēmā nav bijusi stabilitāte. “Joprojām nav pietiekama līdzsvara starp patēriņa, kapitāla nodokļiem un darba spēka nodokļiem. Mums darba spēka nodokļi joprojām ir augsti. Tāpat nevienlīdzības mazināšana ir svarīgs – solidaritātes nodoklis šogad bija tāds ātrais risinājums. Šogad būtu jāvērtē, cik efektīvi tas strādā un, iespējams, jāveic izmaiņas,” teica finanšu ministra amata kandidāte.

Reizniece-Ozola norādīja, ka darbs pie nākamā gada budžeta ir jāsāk pēc iespējas ātrāk. “Ir svarīgi, ka nākamā gada budžets ir jāsāk veidot jau tagad. To es redzu, kā vienu no pirmajiem darbiem. Nevar to atstāt uz septembri, novembri – uz vēliem rudens vakariem. Tas ir jāsāk darīt jau šobrīd,” sacīja Reizniece-Ozola.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis paziņoja, ka ir nolēmis premjera amatam nominēt Saeimas deputātu Māri Kučinski no Zaļo un zemnieku savienības.

Laimdota Straujuma par demisiju paziņoja pērn 7.decembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā PTO dalībvalstij ,kad beidzot Valsts beigs iejaukties brīvā tirgus ekonomikā? Piemēram ša gada likumā par nek. īpaš. nodokli [īpašuma vērtība 10% u.t.t]

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzē (1)Vistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (7)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+