×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
31. augusts, 2012
Drukāt

Rēzeknē torņi gāžas, pļavas uz jumtiem

Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

Rīt Rēzeknē pie pilskalna Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra atklāšanas svētkos priecēs pasaku varoņi, rēzekniešu iemīļotais “konfekšu lietus”, dziesmas un dejas un pat neliels šovs ar lidmašīnu piedalīšanos. Jau pa lielu gabalu acīs krīt mums Latvijā vēl tik neparastie slīpie torņi, kas rada iespaidu, ka tie gāžas…

 

Bet negāžas vis, stāv stingri un pamatīgi. Attēlā: Radošo pakalpojumu centra vadītāja Jevgenija Kušča, iepazīstinot ar modernā stilā būvētajām ēkām, ar īpašu sajūsmu stāsta par slīpajiem piecstāvu un sešstāvu torņiem.

 

Viens Rēzeknē jaunuzceltā Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra tornis slejas piecstāvu augstumā, otrs – sešstāvu. Šajos stāvos apmeklētājus gaidīs vairākas zāles – konferenču, trenažieru, horeogrāfijas, aerobikas. Klases horeogrāfijas nodarbībām aprīkotas ar spoguļiem un baleta stieņiem. Torņus no ārpuses skatoties, rodas bažas, kā tādās telpās, kam sienas un logi gāžas, varēs uzturēties. Bet tik traki nav. Katrā telpā divas sienas taču ir taisnas. Neparastības sajūtu dod arī drosmīgie dizaineru risinājumi, krāsu salikumi, oriģinālie apgaismes ķermeņi, gaismas atstarošanas efekti.

“Mūsu centrā visas telpas atšķiras cita no citas, te nav pat divu vienādu kabinetu vai studiju, katrā ir savs īpatnējs akcents,” stāsta Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra vadītāja Jevgenija Kušča. “Turklāt no skatu laukumiem, kas atrodas lielā augstumā, rēzeknieši un viesi varēs tīksmināties par brīnišķīgajām ainavām, kas paveras uz katedrāles smailēm, pilskalnu, baznīcām, pilsētas vēsturiskajām ēkām.”
rezekne3_AG_1

Jaunie rēzeknieši, kas ieradušies iepazīties ar jaunceltni jau pirms tās oficiālās atklāšanas, īpaši priecājas, ka būs iespējas piedalīties radošajās darbnīcās – keramikas, vizuālās mākslas, šūšanas, kokapstrādes, foto un citās.

“Mēs atnācām ne tikai sajūsmināties, bet arī lai lietišķi izpētītu telpu izvietojumu. Aktīvi palīdzēsim pilsētas domei sagatavoties atklāšanas ceremonijai. Mūsos ir pārliecība, ka nākotnē šajās telpās strādāsim, piedalīsimies projektos, attīstīsim savas dotības,” tā Rēzeknes Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniece Viktorija Neško.

Būvniecības speciālisti un pilsētas domes darbinieki uzsver, ka jaunā celtne labi sasauksies ne vien ar blakus esošo vēsturisko Rēzeknes pilskalnu, bet arī ar netālu topošo Rēzeknes koncertzāli un tālākā nākotnē arī ar olimpisko centru, kas šobrīd gan vēl ir tikai projekta stadijā. Un ka nu jaunlaulātajiem būs vēl viena brīnišķīga vieta, kur atbraukt, fotografēties un izdzert šampanieša glāzi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+