×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. aprīlis, 2012
Drukāt

Rīdzinieki parādā par apkuri apmēram 14 miljonus latu

radiatori22

Rīdzinieku parādi par apkuri Rīgas   siltumapgādes  uzņēmumam “Rīgas   siltumam” (RS) sasnieguši apmēram 14 miljonus latu, pirmdien intervijā LNT raidījumā  “900 sekundes” teica Rīgas mērs Nils Ušakovs.

“RS parāda summa ir apmēram 14 miljoni latu. Tas nav maz, bet apmaksas disciplīna ir laba – apmēram 85% no rēķiniem ir apmaksāti, kas gan ir par 0,7% mazāk nekā bija pērn. Cilvēki rēķinus pa vasaru tomēr apmaksā,”  teica Ušakovs.

Savukārt kopējais parāda apjoms Rīgas pašvaldības namu apsaimniekotājam “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP), ko iedzīvotāji nav apmaksājuši, ir 20 miljoni latu. “No tiem septiņi ir par apkuri, bet 13 – par pārējiem pakalpojumiem. Cilvēkiem ir grūti samaksāt, jo ekonomika nav nemaz tik spoža,”  teica Rīgas mērs, gan uzsverot, ka iedzīvotāji pa vasaru apkures parādus cenšas nomaksāt.

“Rīgas siltums” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. No uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas 77% tiek izmantoti dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir vairāk nekā 890 kilometru, no kuriem 74% atrodas “Rīgas siltuma” īpašumā.

“Rīgas siltuma” akcionāri ir Latvijas valsts – 48,995%, Rīgas dome – 49%, “Dalkia City Heat” – 2% un valsts uzņēmums “Latvenergo” – 0,005%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+