×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. septembris, 2013
Drukāt

Rīdzinieki veidos recepšu sienu –”Kā palīdzu savai sirdij”

sirds_LETA4

Šodien, 27. septembrī, no plkst. 11 līdz 15 Vērmanes dārzā Rīgas iedzīvotāji ir aicināti piedalīties Pasaules sirds dienai veltītā pasākumā, kas tiek rīkots ar Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstu.

 

Lai ikvienam vēlreiz atgādinātu, ka sirds veselība ir ļoti būtisks faktors gan dzīves ilguma pagarināšanā, gan kopējās cilvēka labsajūtas uzlabošanā, pasākumā jebkuram Rīgas pilsētas iedzīvotājam un viesim būs iespēja bez maksas izmērīt asinsspiedienu un saņemt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas profesora Viestura Lāriņa konsultāciju par sirds veselību un kustību nozīmīgumu. Pasākuma dalībniekiem, kuri vēlēsies izkustēties kvalificētu speciālistu vadībā, tiks piedāvāti vingrojumi brīvā dabā dažādās vecuma grupās. Nodarbības būs pusstundu garas un notiks pirmsskolas vecuma bērniem plkst. 11, jaunajām māmiņām un vai tētiem – plkst. 11.40 un plkst.12.20, senioriem – plkst. 13.00, 13.40 un 14.20.

Par to, kādi produkti ieteicami uzturā sirds veselības stiprināšanai, pasākuma apmeklētāji varēs uzzināt pie uztura speciālistes Lizetes Mālderes.

Darbosies radošā darb-nīca “Veltījums”, kur ikviens varēs apgleznot vienu keramikas trauku ar motīvu: vesela un laimīga sirds. Visi apgleznotie trauki pēc pasākuma tiks dāvināti Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai. Vēl apmeklētājiem būs iespēja kopīgi veidot recepšu sienu “Kā es palīdzu savai sirdij”, uzrakstot savu veselīga uztura recepti, kas, viņuprāt, palīdz sirdij būt veselai. Interesantāko recepšu autori saņems balvas.

Tā kā sirds un asinsvadu slimības skar dažādu populāciju un vecuma grupu cilvēkus, ieskaitot sievietes un bērnus, šogad Pasaules veselības organizācijas (PVO) Pasaules sirds dienā īpaša uzmanība tiek pievērsta ne tikai senioru, bet arī sieviešu un bērnu veselībai.

Jāatgādina, ka 2013. gadu Latvijā Veselības ministrija ir pasludinājusi par Sirds veselības gadu ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību sirds veselības rādītājiem un tos ietekmējošo sirds un asinsvadu slimību riska faktoru izplatībai: smēķēšanai, augstam asinsspiedienam, neveselīgiem uztura paradumiem un mazkustīgam dzīvesveidam. Sirds un asinsrites slimības ir nozīmīgākā sabiedrības veselības problēma Latvijā un viena no nozīmīgākajām visā pasaulē. To apliecina arī augstie mirstības, saslimstības un hospitalizācijas rādītāji. Mirstības rādītāji asinsrites slimību dēļ Latvijas iedzīvotājiem ir divas reizes augstāki nekā vidēji Eiropas Savienībā (54,1% no visiem mirušajiem, 2010. gada dati).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+