×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. novembris, 2014
Drukāt

Edvards Lūkass: Rietumiem nav gribasspēka pretstāvei (17)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Edvards Lūkass

Ideāli pretinieki lieto tādu taktiku, kādu mēs sagaidām tādas stratēģijas ietvaros, kādu mēs saprotam, un darbojas laika ietvaros, kas deva mums daudz laika reaģēt.

Putina režīms nav muļķis un nerīkojas šādi. Iesākumā tas mums izvirza dažādas prioritātes: tas ir gatavs pieņemt ekonomiskas grūtības, uzņemties risku un melot prasmīgi un nekaunīgi (ne uz ko tādu Rietumi nav gatavi). Mūsu līderus, kuri ir uzticīgi daudzpusējas, uz likumiem balstītas pasaules idejai un lēmumiem, kas tiek panākti dialoga, nevis konfrontācijas ceļā, ir samulsinājusi Krievijas uzvedība.

Arī Krievijas taktika ir mulsinoša. Šobrīd Eiropu plosošā hibrīdkara svarīga sastāvdaļa ir propaganda. Pagājušajā nedēļā ANO sesijā Ņujorkā Krievija mēģināja nomelnot tās oponentus kā slēptus Hitlera atbalstītājus, cenšoties panākt rezolūcijas pieņemšanu pret “nacisma slavināšanu”. Abiem šiem vārdiem ir īpaša nozīme Kremļa dezinformācijas vārdnīcā. “Slavināšana” nozīmē, ka jūs nenosodāt kaut ko tā, kā to vēlētos Krievija. Runas par “nacismu” (kā arī “fašismu”) ir veids, kā vainot padomju karalaika agresijas upurus par viņu pašu ciešanām. Ja jūs kā Somija un Baltijas valstis atradāties starp padomju āmuru un nacisma laktu, būtu pieņemama tikai pilnīga pakļaušanās. Jums jābūt bez ierunām pateicīgiem ļaudīm, kas darbojās ar āmuru, un nav jāsūdzas, ka viņi jūs vispirms nolika uz laktas. Ja jūs skumstat par zaudējumiem, nemaz nerunājot par cieņas apliecinājumu saviem karavīriem, jūs slavināt nacismu.

Ņemot vērā Padomju Savienības lomu Austrum­eiropas nolemšanā gaļas maltuvei un mūsdienu Krievijai raksturīgo maldināšanu un jūtīgumu par šo gadu vēsturi, Kremlis nav labākais spriedējs šajā lietā (Vladimirs Putins pat tagad attaisno Molotova–Ribentropa paktu, jo tas esot bijis normāls lietu kārtošanas veids tajā laikā; pamēģiniet šādi pamatot, piemēram, verdzību). Jāatzīmē, ka daži ļaudis, kas patiešām slavina nacismu, piemēram, “Zelta ausmas” grupējums Grieķijā, šķiet dedzīgi putinisti. ASV, Kanāda un Ukraina pamatoti balsoja pret šo cinisko mēģinājumu izmantot politiskiem mērķiem tumšāko posmu Eiropas vēsturē. Vairākums citu rietumvalstu drosmīgi atturējās.

Jauna fronte informācijas karā ir mīklainais propagandas avots krievu valodā “Baltnews” Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Zināmā mērā apdraudoši tas nedod nekādu informāciju ne par tā īpašniekiem, ne tiem, kas veido avota nereti tendenciozo saturu. Tas neuzrāda kontaktinformāciju un neievieto reklāmas vai parakstīšanās noteikumus.

Tikmēr solīdas ziņu vietnes kā “Delfi” cīnās ar kiberuzbrukumiem, kas gremdē to serverus. Taisnībai jācenšas izlauzties, bet meliem ir (īsas) kājas.

Hibrīdkara citas izpausmes ir viltotas kampaņas un pētniecības grupas, ekonomiskās un enerģētikas sankcijas, skaldi un valdi principa lietošana diplomātijā, mākslīga finanšu panika, etnisku un teritoriālu pārestību uzjundīšana un korupcija. Pēdējais paņēmiens ir īpaši iedarbīgs, jo dod divkāršu efektu. Uzpērkot politiķus, politiskās partijas un publiskas amatpersonas, var nopirkt ietekmi un arī iedragāt sabiedrības ticību sistēmas godīgumam.

Taču vislielākais ir nervu karš. Rietumi ir spējīgi uz sašutuma izvirdumiem, bet tiem nav gribasspēka ilgstošai pretstāvei. Ir pārsteidzoši, ka Malaizijas lidsabiedrības pasažieru lidmašīnas “MH17” notriekšana ir pazudusi no starptautiskās darba kārtības un ka runas par tālākām sankcijām pret Kremli par karu Ukrainā ir izčākstējušas. Frontes līnijas valstis – īpaši Baltijas valstis, bet arī Polija, Gruzija un Moldova – arvien vairāk jūtas apdraudētas, lai gan nezina, kad, kur un kādi draudi varētu nākt. Bet tās zina, kāpēc.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Ne Rietumi pārbauda Puķinu,bet ir otrādi.Izčākstējusie Rietumi neglābs arī LATVIJU, ja Putins vinnēs Ukrainu (Gruzija,Ukraina,Moldova,Latvija, Polija).Pēc 48.stundām Latvija būs”uzarta”un NATO nebūs ko darīt.Vienīgā cerība, ka mūsu varnešiem parādīsies mugurkauls un okupācijas laikā nelikumīgi iebraukušie tiks “palūgti” braukt mājā, lai nav 5.kolonna. labi zinam, ka sit bailīgos un padevīgos, bet no drosmīgajiem ne tikai baidās, bet arī ciena. Vai sagaidīsim 100 gadi?

 2. Kad Pavest Jānis II bija pret kāru Irāka ari viņam turka gribas spēka, jeb bija kaut kas cits arguments?

 3. Zemessargiem simtkārt taisnība!

 4. Vai tiešām autoram un komentētājiem nav kauns pašiem no sevis un saviem sacerējumiem? Deza taču nāk no rietumiem. Tāpēc jau šī paranoidālā vēlēšanās aizliegt Krievijas TV, jo pret patiesību nav zāļu. Autoram un latviskajiem nopirktajiem masmedijiem nav argumentu, tāpēc cenzūra: aizliegt krievus. Somi un čehi, ungāri un slovaki, serbi ir gudrāki par mums. Kāpēc, rusofobi, negribat sadzīvot ar kaimiņu, bet meklējat karu?

  • Ar maniakāliem slepkavām līdzpastāvēšana ir neiespējama. Lai muļķītis saprastu,RU IR NKVD MANTINIEKI

  • Atzīstot, ka rusofobija ir pretīga lieta, jāatzīst, ka režīma retorika par “nacismu” (kā arī “fašismu”) ir veids, kā vainot padomju karalaika agresijas upurus par viņu pašu ciešanām.

   Lai Kremlis aizbāž muti nekrievu nīdējiem, tad draudzēsimies.

 5. rietumi ir par mikstu lai krievijai kaut ko diktetu.visu cienu putina kungam.lai vinam pietiek speka cinities pret pret naciku un dupsetaju uzbrukumiem.paskat kas notiek amerika.jau sak saut mazus bernus. kau t veiktos musu melnajiem braliem uzvaret.

 6. Nu bet… vai tad tās ar nebija tas sākotnējais lielmasonu plāns; taisīt “2 falšas pretstāves”,
  lai uztaisītu vienu globālu NWO uz tām vēlāk? Var studēt, cik grib – augstās skolās… tās citu tautu mentalitātes; ja vien pats starp tiem ļaudīm nav dzīvojis, vienalga, neuzzinās un neizdibinās uzvedību…
  :(?
  Kaut kā tātad neko prognozēt nesanāk, jo tā pašu ALKATĪBA visam pāri stāv….
  Par vērtibām tātad tas viss cīniņš tomēr beigu beigās (un ideoloģiju mērķiem) izvēršas un ne tikai par to labklājību un taukos ieaugšanu militāri-rūpnieciskajiem kompleskiem un pārnacionālajiem lielajiem megakoncerniem vien…

 7. KO MOKATIES VECAJAA EIROPAA.JAAVEIDO JAUNAA AMEROPA USA,CANADA,POLAND,BALTIC STATES TAA BUUS JAUNAA UUNIJA.PAAREEJO JA GRIB VAR PIEVIENOT UN PEEC IESPEEJAAS TAALAAK NO EIROKOMISAARA DOMBROVSKA.MEES VARAM UN DZIIVOT PEEC USA CENAS LEETAAKA UN RETI STREIKO DARBA PROBLEEMAS.

 8. Maldās tie,kas domā,ka atskaitot militārus līdzekļus,nekas cits nav pretstāvēšanas vērts.Krievija jau tagad izjūt gan politiskas, gan ekonomiskas grūtības.Ilglaicīgas tās novedīs pie sabiedrības iekšējiem nemieriem.

 9. Pretstāve-vai burtisks tulkojums no krievu valodas?

 10. Krievijas impērija pārdzīvo Romas impērijas pēdējo posmu. Domāju, ka tā sagrūs agrāk vai vēlāk ar visu savu propogandas mašinēriju.

 11. “Rietumos vairs nav līderu – vīru, ar ko Putins varētu parunāt,” tā sūkstījās kinorežisors Ņ.Mihalkovs – “tagad A.Merkele ar lielāko gribasspēku.” Vai kādi Francijas olandi, kas maina mīļākās Elizejas pilī, vai kādi rinkēviči varēs kādu gribasspēku izrādīt? Tik tiešām “pūstošie Rietumi”- visā savā krāšņumā….

  • Un .. putins vova ir līderis? Viņš ir prasts un nekulturāls bosiks par kuru fano neveiksminieki, alkoholiķi un bijušie kolhoznieki.
   Laba un stipra līdere ir Grībauskaite, bet viņa ir no mazas valsts, nav miljonāre, ir gudra un tas baigi nepatīk vecās Eiropas snobiem un “aristokrātiem”.

 12. ieteikumi pretstāvei: Atbildēt

  1. Jāmazina Eiropas atkarība no krievu gāzes un naftas.
  2. Jāizdara spiediens (ASV un citām spēcīgām rietumvalstīm) uz Vāciju, lai tā mazinātu tirdzniecību ar Krieviju.
  3. Jāatbalsta (ar ieroču piegādi un ar propagandu) tautas kuras cīnās pret krievu koloniālismu. Tas ieskaita nekrievu tautas Krievijas federācijā.
  4. Jāsadarbojas vairāk ar Ķīnu pret Krievijas militārismu. (Ja nepieciešams, jāliek Ķīnai izvēlēties starp ASV un ES no vienas puses (tirdzniecības jomā) un Krieviju no otras.
  5. Jāpastiprina jau eksistējošās sankcijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+