×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. oktobris, 2015
Drukāt

Riga IFF Bērnu rītā rādīs jaunās Lupatiņu īsfilmas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

17. oktobrī plkst. 12 un 18. oktobrī plkst. 11 Rīgas starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) Bērnu nedēļas nogales ietvaros kinoteātrī “Splendid Palace” tiks demonstrētas bērnu animācijas filmu cikla “Lupatiņi” jaunākās īsfilmas, liecina festivāla programma.

Draisko filmiņu veidotāju komandā ir dzejniece Inese Zandere, režisors Edmunds Jansons un mākslinieks Reinis Pētersons.

“Ikdienišķi priekšmeti – zeķes, pogas, cimdiņi – ir lieliskas rotaļlietas, un spēlēties ar tiem ir pat interesantāk nekā ar smalkām lellēm. Lietu īpašības ļauj iztēloties to raksturus, un tad jau sākas stāsts. Tā spēlējas mazi bērni, tā spēlējamies arī mēs, Lupatiņu autori, un šī spēle palīdz bērniem saprast pašiem sevi, mācīties dzīvot,” saka Inese Zandere.

Projekts “Lupatiņi” tiek veidots kopš 2010. gada, sadarbojoties animācijas studijai “Atom Art” un bērnu grāmatu izdevniecībai “Liels un mazs, tā ietvaros tapušas animācijas īsfilmas un izdota grāmata. Lupatiņi ir iemantojuši skatītāju mīlestību gan Latvijā, gan aiz Latvijas robežām, jo animācijā iedzīvinātie varoņi izzina sevi un pasauli tāpat kā to vienaudži – paši jaunākie kinoskatītāji.

Ar Nacionālā Kino centra un Latvijas Televīzijas atbalstu studijā “Atom Art” tapušas piecas jaunas Lupatiņu cikla īsfilmas: “Kā Lupatiņi būvēja māju”, “Kā Lupatiņi veseļojās”, “Kā Lupatiņi precējās”, “Kā Lupatiņi slēpās” un “Kā Lupatiņi kārtoja māju”. Tie ir stāsti par četriem auduma bērniņiem – Zeķīti, Cimdiņu, Lakatiņu un Spilventiņu, kuri kopā ar Kaķi dzīvo skaistā audumu mājiņā un iepazīst pasauli.

Filmu varoņu balsis ierunājuši bērni un Jaunā Rīgas teātra aktieris Kaspars Znotiņš, bet dziesmu autors un izpildītājs ir Jēkabs Nīmanis.

Šā gada nogalē sadarbībā ar bērnu grāmatu izdevniecību “Liels un mazs” tiks izdots arī visu Lupatiņu īsfilmu DVD, Jēkaba Nīmaņa komponēto Lupatiņu dziesmu CD, jauna Ineses Zanderes grāmata “Lupatiņu rīts” un 2016. gada “Lupatiņu kalendārs” bērniem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+