×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
12. marts, 2016
Drukāt

Rīgā pērn 316 personām pārtrauktas bērna aizgādības tiesības (3)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Ilustratīvs attēls

Pērn Rīgā 316 personām ar bāriņtiesas lēmumu pārtrauktas bērna aizgādības tiesības, liecina pārskats par Rīgas bāriņtiesas darbu 2015.gadā.

Pārtrauktās aizgādības tiesības atjaunotas 124 personām.

Bāriņtiesa lemj par bērna aizgādības tiesību pārtraukšanu vecākam, ja vecāks bērnu nevar aprūpēt, ja ir apdraudēta bērna veselība vai dzīvība, ja bērns netiek uzraudzīts, ja vecāks ir devis piekrišanu bērna adopcijai vai vardarbības gadījumos.

Ierosinot lietu par bērna aizgādības tiesību pārtraukšanu vecākam, bāriņtiesa uzdod viņam sadarbībā ar sociālo dienestu noteiktā termiņā novērst bērnam nelabvēlīgos apstākļus. Ja tas nav noticis, bāriņtiesa lemj par bērna šķiršanu no ģimenes. Ja bērna aizgādības tiesību pārtraukšanas iemesli ir zuduši, bāriņtiesa lemj par bērna atgriešanos ģimenē.

2015.gadā pieņemti 94 vienpersoniski lēmumi par bērna šķiršanu no ģimenes, liecina apkopotā informācija.

Salīdzinot ar gadu iepriekš no vecākiem šķirto bērnu skaits ir mazāks.

Aizvadītā gada laikā adoptēti 98 Rīgas pašvaldības bērnu, tostarp no tiem Latvijā 41, bet uz ārzemēm 37.

Kopumā pērnā gada beigās ārpusģimenes aprūpē Rīgā bija 1702 bērni, tajā skaitā aizbildnībā – 1079, audžuģimenēs – 205, bet sociālās aprūpes iestādēs – 418 bērni.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nu gan nav nekādi brīnumi par šito rakstu. Latvijā par bāreņiem ir bijusi liela krīze jau kopš 1970.

  2. Kā tie divi bērni , viens 8 mēn. vecā, otrs- divgadnieks,kas gaidīja mājās tēti un mammu,kas pie kaimiņiem dzēra- 20 ‘ salā. Viens nosala,bet otrs pusamputētiem loceklīšiem izdzīvoja…….vai dažiem ar galviņu ir ok?

  3. Kautkāds marasms, atņemt bērnu, ka suni vai kaķi!!! Cilvēki, ko Jūs darāt?! Jūs graujat Latvijas Valsts pamatus = ĢIMENI !!! Jūs naudas dēļ, pakļaujat mazu cilvēku Vēl lielākai vardarbībai . Lai Māte un Tēvs ir kādi, bet TIE CILVĒKI BĒRNAM BŪS VISS MĪĻĀKIE UN LABĀKIE UZ VISAS PASAULES KOPUMĀ = MAMMA UN TĒVS= TIE IR SVĒTĀKIE CILVĒKI UZ ZEMES, NĀKOŠIE AIZ DIEVA !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+