×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. novembris, 2015
Drukāt

Rīgā uzstāsies baroka mūzikas virtuozi “Barocksolisten München”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Labas ziņas visiem senās mūzikas cienītājiem un interesentiem. 1. decembrī Rīgā viesosies izcilie baroka un klasicisma mūzikas pratēji Minhenes baroka solisti, kuru uzstāšanās būs 15. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla kulminācijas notikums.

“Minhenes mūziķu viesošanās Latvijā ir svarīgs valsts mēroga kultūras dzīves notikums,” pauž festivāla pārstāve Una Uzkalna. “Lai gan dibināti tikai pirms pieciem gadiem, “Barocksolisten München” mūzikas pasaulē ir jau labi zināms un augstu novērtēts ansamblis. Mūziķi ir izcili baroka un klasicisma laika kompozīciju interpretētāji un izpildītāji,” zina stāstīt Una.

Koncertā Rīgā ansamblis atskaņos programmu ar nosaukumu “Ak, mans mīļais August!” un izpildīs Vivaldi, Tēlemana un Faša muzikālos meistardarbus. Kompozīcijas atlasītas ar nolūku klausītājus vest līdzi Augustam II Stiprajam lielajā ceļojumā, kāds 18. gadsimtā bija obligāts jaunajiem prinčiem, tirgotājiem un augstas kārtas angļu džentlmeņiem, lai iepazītu mākslu un kultūru, Vidusjūras piekrastes ainavu, ēdienu, vīnus, kā arī jaunāko muzikālo modi. Jauniešus ceļojumā ielenca mākslinieki un rakstnieki, kuri apmaiņā pret pavadoņa pakalpojumiem cerēja saņemt kādus pasūtījumus. Šādā veidā Hendelis devās uz Itāliju, bet Vivaldi – uz Drēzdeni.

Kompozīcijas izskanēs uz oriģināliem 17. un 18. gadsimta mūzikas instrumentiem un to kopijām – vijoles, violas, obojas, flautas, fagota un klavesīna. Klausītājiem koncertā būs iespēja ne vien dzirdēt baroka un klasicisma darbus, bet caur priekšnesumu arī sajust tā laika cilvēku emocionālo pasauli un saprast komponistu, auditorijas un mākslinieku spēlētās lomas.

Ansambli “Minhenes baroka solisti” dibinājuši baroka mūzikas pasaulē atzīti un talantīgi mūziķi solisti ar flautisti Doroteju Sīlu priekšgalā. Īsajā piecu gadu pastāvēšanas vēsturē “Barocksolisten München” izstrādājuši 11 koncertprogrammas un izdevuši divus mūzikas diskus, uzstājušies Eiropas festivālā Pasavā (Vācijā), Trigonāles festivālā, kā arī snieguši koncertus Brīla pilī Varšavā un Minhenes Rezidencē. Mūziķi atskaņo baroka virtuozu kompozīcijas no “Sturm un Drang” un klasiskajiem periodiem. Repertuārs aptver laikposmu, sākot no Vivaldi, Faša, Bahu dzimtas līdz pat Haidnam un Mocartam. Šī būs ansambļa pirmā uzstāšanās Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+