×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. decembris, 2013
Drukāt

Rīgas daudzdzīvokļu namus aicina pieteikt energoaudita veikšanai (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas pašvaldības aģentūra „Rīgas enerģētikas aģentūra” (REA) aicina daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus iesniegt pieteikumus energoauditu veikšanai, portālu “LA.lv” informēja Rīgas domes pārstāve Dzintra Āboliņa.

REA pieteikumus gaida no iedzīvotājiem, kuri mitinās valsts un pašvaldības privatizēto daudzdzīvokļu dzīvojamo mājās, kur nav mazāk kā pieci dzīvokļi un kur pieņemts dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums par energoaudita veikšanu. Tāpat jābūt izvirzītai pilnvarotai personai pieteikuma iesniegšanai un pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai.

Rīgas domē skaidro, ka sagatavotie māju energoauditi sniegs uzskatāmu informāciju māju iedzīvotājiem par tiem ieguvumiem, ko dotu ēkas renovācija. Turklāt apkures sezona ir pats labākais laiks to veikšanai, jo audita laikā tiek veikta ēkas termogrāfija, kas uzrāda visās tās vietas, kur ēkā pazūd siltums.

Izmantojot energoauditu datus, vienlaikus katrai mājai tiek sagatavots mājas energosertifikāts jeb ēkas energopase. Tādējādi arī mājas lietas dokumentācija tiks sakārtota atbilstoši likumdošanas prasībām.

Tā kā Rīgā ir ap 6000 ēku, kurām būtu nepieciešama siltināšana, REA aicina māju pārstāvjus būt aktīviem un izmantot tās iespējas, ko Rīgā energoauditu veikšanai sniedz pašvaldība. Pašvaldība līdzfinansē 80% no energoaudita izmaksām, bet ne vairāk kā 300 latus jeb 426,86 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kad Rīgas daudzdzīvokļu namos sagaidīsim beidzot obligāto siltumenerģijas patēriņa individuālo uzskaiti un varēsim sākt siltumenerģiju taupīt?

Draugiem Facebook Twitter Google+