Foto – V.Centek

Rīgas “Dinamo” Maskavā pret “Spartak” gūst trešo uzvaru pēc kārtas 0

Rīgas “Dinamo” otrdien Maskavā ar 3:1 uzvarēja vietējo “Spartak” un pirmo reizi Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonu sāka ar trim panākumiem pēc kārtas, liecina organizatoru informācija.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5

Vārtus uzvarētājiem guva Pols Ščehura, Miks Indrašis un Kails Vilsons. “Dinamo” pirmo reizi sezonā nonāca iedzinējos, taču spēles otrajā daļā spēja gūt divus vārtus un cīņas izskaņā raidīja trešo ripu tukšos laukuma saimnieku vārtos.

Pirmajā trešdaļā  “Dinamo” asus uzbrukumus izveidot neizdevās, taču aizsardzībā komanda nospēlēja pietiekami droši, lai neļautu laukuma saimniekiem atklāt rezultātu. Viesi vairākkārt spēlēja skaitliskajā mazākumā, ko “Spartak” otrās trešdaļas sākumā izmantoja, kad Toms Vandels no asa leņķa atrada ripai ceļu Mikaela Telkvista vārtos. Otrās trešdaļas vidū “Dinamo” kāpināja tempu, un arvien biežāk apdraudēja Džefa Glāsa vārtus.

“Dinamo” izlīdzinājumu panāca, spēlējot četratā pret četriem pretiniekiem, kad pēc Indraša tālas diagonālas piespēles Ščehura vārtu priekšā ievirzīja ripu tīklā. Glāsam tie bija sezonā pirmie ielaistie vārti. Viesiem bija vēl iespējas vairākumā, tomēr ripa vārtos nenonāca. Otrās trešdaļas izskaņā par Ginta Meijas iegrūšanu apmalē līdz spēles beigām noraidīja Mihailu Juņkovu, un  “Dinamo” ieguva iespēju piecas minūtes spēlēt vairākumā, ko izmantoja trešā perioda sākumā. “Dinamo” izspēlēja ripu līdz tukšam vārtu stūrim, kur nekļūdījās Indrašis.

Viesi neizmantoja vēl vairākas labas iespējas nostiprināties vadībā, taču trešos vārtus izdevās gūt 39 sekundes pirms spēles beigām, kad Glāsa aizstāšana ar sesto laukuma spēlētāju “Spartak” beidzās ar ielaistiem vārtiem. No tuvas distances ripu vārtos raidīja Vilsons.

Gan “Dinamo”, gan “Spartak” iepriekš uzvarēja abās pirmajās jaunās sezonas spēlēs, turklāt Maskavas klubs nebija ielaidis nevienus vārtus. Rīgas “Dinamo” pēc sezonas atklāšanas spēlē mājās izcīnītās uzvaras pār Minskas “Dinamo” (2:1) svētdien Zagrebā pārspēja līgas debitantus “Medveščak” (5:1). Savukārt “Spartak” rēķinā ir uzvaras pretinieka laukumā pār Maskavas apgabala “Atlant” (2:0) un mājas spēlē pret Bratislavas “Slovan” (5:0).

Četru izbraukuma spēļu sēriju Rīgas “Dinamo” turpinās ceturtdien Ukrainā pret Doņeckas “Donbass”, bet pēc atgriešanās Maskavā sestdien spēlēs pret vietējo CSKA. Pēc pārbraukšanas mājās Rīgas “Dinamo” 17. septembrī uzņems Kazaņas “Ak Bars” hokejistus.