Rīgas “Dinamo” pret Bārtuli piedzīvo trešo zaudējumu pēc kārtas 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti svētdien pirmajā no trim mājas spēlēm KHL regulārajā čempionātā ar 2:3 zaudēja Oskara Bārtuļa pārstāvētajai Astanas “Baris”.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Rīdziniekiem vārtus guva Andris Džeriņš, kuru atzina par labāko savā komandā, un Marsels Hosa, bet Edgars Masaļskis atvairīja 26 no 29 metieniem. Pretiniekiem divas ripas iemeta Brendons Bočenskis, vienus – Romans Starčenko.

Slimības dēļ šodien malā nācās palikt Rīgas vienības uzbrucējam Laurim Dārziņam, bet pēc izārstēšanās pirmo spēli aizvadīja aizsargi Milans Jurčina un Krišjānis Rēdlihs. Pēdējam atgriešanās iznāca lēnīga – piektajā minūtē pēc laba uzbrukuma Kriša uzmetienu uz sāncenšu vārtu priekšu pārķēra Dastins Boids, ātra piespēle Brendonam Bočenskim, kurš izgājienā cīņā ar aizsargiem iemeta pirmo ripu Edgara Masaļska mūrī.

“Baris” galvenais treneris Andrejs Nazarovs, kurš KHL saimē izceļas ar emocionālo uzvedību un nebaidās iesaistīties asumos ar līdzjutējiem, savu triecienmaiņu – Bočenskis – Boids – Naidžels Douss bieži vien laida laukumā katrā otrajā izgājienā un viņi mājinieku aizsardzībai sagādāja lielas galvassāpes. Principā – tāpat kā visām komandām. Pārējām viesu maiņām jauda nav tik liela, bet Rīgā 16. minūtē pozicionālā uzbrukumā pārsvaru dubultoja Romans Starčenko.

Astana spēlē atklāto hokeju un cīņa pagāja ātrā, interesantā hokejā. Pirmajā periodā rīdzinieki pa vārtiem pat meta vairāk (15 pret 9), tomēr vietā allaž bija slovāku vārtsargs Jans Lāco, kuru Nazarovs tāpat kā Bārtuli pasaucis līdzi no Doņeckas “Donbass”.

Otrā perioda ievadā Rīgas “Dinamo” samazināja deficītu – ceturtā uzbrucēju trijnieka nopelnīto vairākumu vārtu  guvumā pārvērta pirmā maiņa – Roberta Bukarta piespēle no aizvārtes un Andris Džeriņš ar metienu starp kājsargiem noķer modrību zaudējušo Lāco. Momentu netrūka kā pie vieniem, tā pie otriem vārtiem. Trešdaļas izskaņā ilgstošā uzbrukumā mājinieki varēja panākt izlīdzinājumu, tomēr Čārls Genovejs meta garām tukšam vārtu stūrim.

Mača 45. minūtē Bočenskis, mainot ripas lidojumu pēc Kevina Dālmena metiena, guva savus otros un komandas trešos vārtus. Trīs minūtes pirms spēles beigām labs uzbrukums izdevās rīdzinieku leģionāru maiņai, Čārlzs Genovejs aizgāja līdz vārtu priekšai un piespēlēja Marselam Hosam, kurš meta precīzi, vēlreiz samazinot deficītu. Tomēr izglābties neizdevās – trešais zaudējums pēc kārtas.

Bārtulis spēlēja otrajā maiņā, laukumā pavadot nepilnas 20 minūtes un divas reizes metot pa vārtiem.

Otrdien “Arēnā Rīga” viesosies Artūra Kuldas pārstāvēta Ufas “Salavat Julajev”.