×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

Rīgas dome pārsūdzēs VVC lēmumu par administratīvo sodu (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Uzraksts "Rīga" pirms Dārziņiem uz Daugavpils šosejas.

Rīgas domes Satiksmes departaments (RDSD) apstrīdēs Valsts valodas centra (VVC) lēmumu par soda piemērošanu robežzīmes “RĪGA” garumzīmes aizstāšanai ar sirds simbolu, aģentūru BNS informēja RDSD pārstāve Ilze Dišlere.

RDSD skaidro, ka vides objektam kā pilsētas mārketinga aktivitātei garumzīme uz laiku tika aizstāta ar sirds simbolu – vispirms Rīgas karoga, bet vēlāk valsts karoga krāsās. Savukārt pilsētas oficiālā robežzīme, tāpat kā visām apdzīvotām vietām, ir atbilstoša ceļazīme, kas izvietota atbilstoši visām standarta prasībām.

Ņemot vērā, ka pieņemt lēmumus par vides objektu veidolu nav Valsts valodas centra kompetence, Rīgas pašvaldība pārsūdzēs administratīvā pārkāpuma protokolu un piemēroto sodu, norāda RDSD.

Aģentūra BNS ziņoja, ka VVC sastādījis administratīvā pārkāpuma protokolu atbildīgajai amatpersonai par uzraksta “RĪGA” garumzīmes aizstāšanu ar sirsniņu, piemērojis naudas sodu, kā arī uzdevis garumzīmi atjaunot. Naudas sods uzlikts RDSD vadītājam Krišjānim Peteram.

Augustā VVC ierosināja lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā par garumzīmes nelietošanu uz robežzīmes “RĪGA”. VVC arī uzsvēra, ka nav ne pieņemams, ne tiesiski pieļaujams RD viedoklis, ka par garumzīmi kalpo uz “I” burta uzliktās sirds baltā daļa.

Rīgas robežzīmei garumzīmes burtā “I” nomainīta pret sirsniņu, kas bija izkrāsota Rīgas pilsētas krāsās. Septembra sākumā Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija nolēma iekļaut četras Rīgas robežzīmes iekļaut valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, aģentūrai BNS pastāstīja VKPAI vadītājs Juris Dambis.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Iesaku celt trauksmes zvanus un ķerties visiem subvenīru tirgotājiem klāt, kuri tirgo derdzīgu un latviešu valodu kropļojošu produkciju ar uzrakstiem a la “es (sirsniņa) Latviju”, “es (sirsniņa) Rīgu” u.tml.

 2. Labi, ka vismaz VVC vēl ir pie skaidra prāta un saprašanas! Nu nav latviešu valodā tāda sirsniņas simbola! Ja nu vienīgi uz atejas durvīm, kur .. īstā vieta.

 3. NEVAJAG KROPĻOT LATVIEŠU VALODU

 4. Pie viena, valodas komisijas vārdā, es būtu ieteicis avižniekiem nepiļaut savās publikācijas visādus komentārus un tekstus kuros to autori izvairās no latviešu alfabetes lietošanas. Laikam ir iedomājušies, ka tas ir kaut kāds anahronisms? – tā tas nav. Šodien nav nekāda problēma uz jebkura datora noinstalēt un lietot latviešu burtus.

 5. Tas ir tikai taisnīgi,ka sodīs,jo tā patvaļīgi ņemt nomainīt uz sirdi,priekškam???
  Pārāk jau lielas ambīcijas tam ušakovam!!!

 6. vislatviešu nacisti kā redzams nemīl rīgu. visa pasaule saprot sirds simbolu, pārkrāsots valsts karoga krāsā pat sanāca kā garumzīme, bet naciķi vienalga kā ērgļi . varu saderet ja tā butu pareizās tautibas mērs darijis, tad sajūsmai nebutu robežu, bet tagad mīlēt rīgu acim redzot ir valsts noziegums nacistu uztverē

 7. Katram vajag izveidot kaut ko savu un pēc tam ņemties ar to modifikācijām. Kropļot citu cilvēku radīto nav liela gudrība. Stipri nojaušu ka galvenais mērķis te ir iekost latviešiem.

 8. ušaks redz cīnās pret Latviešu valodu !!! Šķiet šis kremļa kalps domā kad ir karalis Rīgā un viņš darīs kā gribēs, SAGLABĀSIM RĪGU LATVISKU !!!!!!!

 9. Vērīgais***Latvija Atbildēt

  Iesaku Rīgas domei, Rīga ,latīņu burtus nomainīt pret slāvu alfabeta burtiem-būs taisnīgi visiem…

Draugiem Facebook Twitter Google+