×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. jūnijs, 2013
Drukāt

Rīgas domnieks vēršas DP par aizdomīgu mācību grāmatu

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas 10. vidusskolā skolēniem direktore izsniedz Krievijā izdotu grāmatu “Ievads politoloģijā”, kurā, galvaspilsētas domnieka Jāņa Mārtiņa Skujas vērtējumā, pausta “klaja Krievijas propaganda”. 


Tāpēc domnieks vērsies Drošības policijā un Izglītības un zinātnes ministrijā, kurām lūdz noskaidrot, vai šajā skolā no šādām grāmatām skolēni mācās regulāri un vai skolas vadības rīcība bijusi apzināta.

Deputāta rokās grāmata nonākusi caur starpnieku no kādas šīs vidusskolas skolnieces. Grāmatā pausti tādi apgalvojumi kā “Krievijas sastāvā esošās republikas bez Krievijas nekad neizdzīvos”, “Viens no pasaules agresoriem un naidīgajiem spēkiem ir NATO”, “Staļina laikā strādnieku klases kultūras līmenis nozīmīgi audzis”.

Rīgas 10. vidusskolas direktore Nadežda Ikauniece nogurušā un žēlā balsī stāsta, ka šis izdevums nav skolā ikdienā izmantojama mācību grāmata.

Viņa vienīgo eksemplāru iedevusi divām skolniecēm: viena nesen atbraukusi no Krievijas un vēl nav iemācījusies latviešu valodu; otra nesen pārnākusi uz 10. vidusskolu no citas skolas un iepriekš politoloģiju nav mācījusies, tādēļ būtu grūti izprast terminus latviski.

Vienai no meitenēm draudējusi nesekmība, otrai – ļoti zems vērtējums. Latvijā politoloģijas grāmatas krieviski neizdod, norāda direktore. Jautāta, vai tas bijis Krievijas vēstniecības Rīgā dāvinājums skolai, N. Ikauniece atbild, ka savulaik – pirms aptuveni 20 gadiem – skola grāmatu iegādājusies. Skujas rīcībā esošais eksemplārs gan izdots 2000. gadā.

No Krievijā izdotā “Ievada politoloģijā” direktore meitenēm ieteikusi izlasīt tikai vienu nodaļu, kurā izskaidrotas ideoloģijas un uzskata, ka skaidrojums neatšķiras no Latvijā izdotiem līdzīgiem izdevumiem.

Tikmēr Skuja spriež: tas, ka skolēniem ieteikts lasīt tikai vienu nodaļu, neko nemaina. “Es jums iedošu izlasīt tikai vienu nodaļu izdevumā “Mein Kampf”. Vai grāmatas gars nebūs jūtams arī šajā nodaļā?” teic domes deputāts.

Deputāta paziņojums jau sacēlis jezgu. Direktore neslēpa, ka viņu jau iztaujājušas “trīs avīzes un divas televīzijas; tagad būšu zvaigzne”. Pērn skolā bijusi Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārbaude, kura nav atradusi pārkāpumus ne skolas bibliotēkā, ne skolēnu patriotiskajā audzināšanā.

Drošības policijas pārstāve Kristīne Apse-Krūmiņa pirmdienas noslēgumā apgalvoja, ka deputāta iesniegums vēl nav saņemts. Kad saņemšot, tad uzsākšot pārbaudi. Deputāts pieļauj, ka pirmdien nosūtīto vēstuli DP saņems otrdien. IZM toties, kā ziņo aģentūra LETA, sniegusi skaidrojumu, ka skolas mācību procesā var izmantot dažādas grāmatas, tā ir skolas administrācijas un pedagogu atbildība.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+