Latvijā
Rīga

“Rīgas satiksme” skolām nodos 15 autobusus, pārkrāsošana maksās 6000 eiro 16


SIA “Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens apmeklē uzņēmumu “Rīgas satiksme”, lai apskatītu pirmos septiņus autobusus, kurus “Rīgas satiksme” gatavo nodošanai pilsētas skolu vajadzībām.
SIA “Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens apmeklē uzņēmumu “Rīgas satiksme”, lai apskatītu pirmos septiņus autobusus, kurus “Rīgas satiksme” gatavo nodošanai pilsētas skolu vajadzībām.
Foto – LETA

Uzņēmumam “Rīgas Satiksme” (RS) 15 minibusu nodošana galvaspilsētas skolām izmaksās aptuveni sešus tūkstošus eiro, aģentūrai BNS pastāstīja RS valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens.

“Skolām noteikti ir nepieciešamība pēc kaut kāda transporta, kas tiek izmantots skolu vajadzībām – skolēniem, interešu pulciņiem un tā tālāk. RS savukārt ir transports, kurš ir noņemts no komercekspluatācijas, bet ir ļoti labā stāvoklī un var tikt izmantots ne tik intensīvos maršrutos vēl diezgan ilgi,” pauda Bemhens.

Viņš norādīja, ka šobrīd RS tas izmaksās aptuveni 400 eiro par vienu autobusu, kas ir autobusu pārkrāsošanas izdevumi. Šobrīd gan vēl tiek risināts jautājums, vai autobusi fiziski tiks turēti RS vai kaut kur pie skolām. Iespējams, ka nākotnē skolām varētu tikt nodots vēl kāds RS autobuss attiecīgi skatoties, kāda būs situācija un kāds būs pasažieru pieprasījums, jo maršruti ir arvien noslogotāki un ir nepieciešamas lielas ietilpības mašīnas līdz ar to šāda veida – mazāki autobusi RS reizēm atbrīvojās.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) žurnālistiem norādīja, ka konkrētas skolas, kuras saņems autobusus būs zināmas nākamās nedēļas beigās, bet šobrīd tiek ņemti vērā trīs galvenie principi, lai izlemtu, kurām skolām tos piešķirt. Pirmkārt, tos ir paredzēts piešķirt izglītības iestādēm, kurās ir lieli deju kolektīvi, kori vai sporta kolektīvi. Otrkārt, tos plāno piešķirt skolām, kuras atrodas, piemēram, Vecmilgrāvī vai Bolderājā, jo no šiem rajoniem skolēnu kolektīviem uz Rīgas centru nokļūt ir sarežģītāk. Turklāt, Ušakovs arī norādīja, ka treškārt, autobusus plānotspiešķirt skolām, kuras īsteno specifisku programmu.

“Piemēram, tikko tika apvienotas divas skolas – viena atradās Čaka ielā, otra Viļānu ielā, un turpmāk abas atradīsies Viļānu ielā. Skolas nodrošina programmu bērniem, kuriem nepieciešama logopēda palīdzība, – skaidrs, ka viņiem tas autobuss vajadzīgs lai kādus padsmit bērnus tomēr vienā vietā savāktu un aizvestu uz to Viļānu ielu,” pauda RD priekšsēdētājs. Turklāt RD arī komunicē ar katras skolas administrāciju, lai noskaidrotu, vai skolai tas ir nepieciešams.

Ušakovs norādīja, ka šobrīd tiks atdoti 15 autobusu un attiecīgajā skolās tiks izveidota štata vietas šoferim, kuru skolai pašai vajadzēs atrast. Par tehnisko apkopi būs atbildīga RS, bet benzīna izdevumiem līdzekļus katrai skolai piešķirs RD.

“Paskatīsimies uz pirmo gadu, jo šie autobusi ir tādā stāvoklī, ka piecus – sežus gadus vēl droši var braukt, jo nobraukums varētu būs kādi padsmit tūkstoši kilometru. Paskatīsimies vai autobusi tiek izmantoti un vai tiem ir pielietojums, jo tie ir domāti, lai centralizētu skolas, kur deju kolektīvi vai kori piedalās dažādos pasākumos, lai vecākiem nesāpētu galva par to kā ar visiem tērpiem aizvest un atvest atpakaļ. Ja izmantos, tad domāsim ko darīt tālāk,” pavēstīja Ušakovs.

LA.lv