×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2016
Drukāt

Rīgas Tēlniecības kvadriennāle šoreiz risināsies Vāgnera zālē

Foto: LETAFoto: LETA

"Tēlniecības kvadriennāle Rīga 2008".

Laikmetīgās tēlniecības un instalācijas mākslas festivāls “Tēlniecības kvadriennāle Rīga” norisināsies no 10. septembra līdz 28. oktobrim Vāgnera zālē un Rīgas pilsētvidē, informēja festivāla rīkotāju pārstāve Kristiāna Kārkliņa.

Festivāls šoruden pulcēs vairāk nekā 20 Eiropas māksliniekus.

Kā skaidroja festivāla līdzkuratore, igauņu māksliniece Kirke Kangro, Vāgnera zāles telpas festivālam izvēlētas, jo tās stiprina festivāla konceptuālo kodolu, vizuāli ilustrējot konservatīvisma un liberālisma sadursmi. Mākslinieks Markuss Kore uzskata, ka tēlniecības eksponēšanai Vāgnera zāle ir ideāli piemērota telpa.

Festivāla dalībnieku vidū šogad būs sastopami tādi pazīstami vārdi kā Kārina Kaikonena no Somijas, kura pazīstama ar iespaidīgām tekstila instalācijām pilsētvidē, kā arī mākslinieku grupas “Art Lab Gnesta” iniciatore un vadītāja Signe Juhannesena no Zviedrijas, kuras tēmu loks ietver cilvēku un dabas līdzāspastāvēšanu.

Piedalīsies arī Nikita Kadans no Ukrainas, kurš savos darbos atklāj Padomju Savienības mantojuma ietekmi uz aktuālajiem notikumiem Ukrainā, kā arī Igaunijas uzlecošā zvaigzne Jānuss Samma, Terje Ojavera un Johaness Sere no Igaunijas, Jozs Laivis un Žilvins Landzbergs no Lietuvas, Olafs Bžeskis no Polijas, Kamilla Gužona no Francijas, Kaspars Millers no Šveices, Hanna Stāle no Zviedrijas, Ronijs Fābers Dāls no Norvēģijas, Jakobs Jesens no Dānijas, Deniss Prosolovs no Krievijas un citi.

Šogad festivāls “Tēlniecības kvadriennāle Rīga” papildinās Mūsdienu kultūras forumu “Baltā nakts” programmu un tiks atklāts 10.septembrī.

Festivālu rīko “Mākslas menedžmenta un informācijas centrs”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+