×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2012
Drukāt

Rīgas Zooloģiskais dārzs aicina skolēnus iesaistīties ozolzīļu lasīšanā

Rīgas Zooloģiskais dārzs aicina skolēnus būt aktīviem un iesaistīties ozolzīļu lasīšanā, palīdzot Zooloģiskā dārza iemītniekiem, liecina Zooloģiskā dārza informācija.

Ozolzīļu vākšanas akcija tika rīkota jau pagājušā gada rudenī, un tās laikā tika salasītas gandrīz sešas tonnas zīļu. Ar tām Zooloģiskā dārza dzīvnieki varēja mieloties visu ziemu.

Lai arī valda uzskats, ka zīles garšo tikai mežacūkām, tomēr tā īsti nav, jo Zooloģiskajā dārzā ar tām mielojas pekari, brieži un mandarīnpīles. Vislabākās ozolzīles tiek diedzētas, jo ar svaigajiem ozolu dzinumiem tiek baroti neskaitāmie Tropu mājas kukaiņi – zarkukaiņi, lapkukaiņi, siseņi, sienāži un arī lapgriežskudras.

Ozolzīļu lasīšanas akcija ilgs līdz 5.novembrim. Tajā var piedalīties klase vai skolēnu grupa, ne mazāk par 20 personām. Akcijas dalībniekiem jālasa parastā ozola zīles, kas ir tīras, sausas, veselas un bez piemaisījumiem. Salasītās ozolzīles jāiepako kartona kastēs vai auduma maisos. Minimālais daudzums vienam skolēnam ir divi kilogrami.

Savāktās ozolzīles var nodot Rīgas Zooloģiskajā dārzā, pirms tam piezvanot pa tālruni 67 518 669 vai 67 517 969. Kurzemes reģiona skolas savāktās ozolzīles var nodot arī Rīgas zoodārza filiālē “Cīruļi”.

Akcijas dalībniekiem būs iespēja tikt arī pie balvām. Vērtētas tiks visas salasītās un nodotās zīles.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+