Futbols

Riherts: Otrais gads virslīgā ir grūtāks, taču esam pārliecināti par sevi 0

LETA

“Taisnība, ka otrais gads ir grūtāks, īpaši, ja komandā nav iesakņojies uzvarētāju gars,” futbola komanda “Metta/Latvijas Universitāte” galvenais treneris Andris Riherts atzīst, ka otrā sezona virslīgā izvērtusies sarežģīta.

“SMScredit.lv Virslīgā” mettieši pēc diviem apļiem jeb 18 spēlēm ieņem astoto vietu desmit komandu konkurencē. Tikpat iespējusi arī “Ilūksts NSS”, bet FK “Jelgava” ir tikai par vienu mazāk. Cīņa par neizkrišanu no spēcīgāko sabiedrības pēdējā aplī būs spraiga.

“Pirmajā aplī guvām tikai vienu punktu, otrajā – septiņus. Plāns bija katrā aplī dabūt tik daudz. Bet, ja nespējām, tad nebija arī lemts. Bija gan spēles, kur fatāli neveicās – bijām tuvu uzvarai, bet nospēlējām nevis neizšķirti, bet zaudējām. Man gan labāk patika, kā spēlējām pirmajā aplī, tomēr punkti ražīgāk nāk tagad. Laikam sākumā gribējām spēlēt ar vērienu, esot vadībā gribējām iesist vēl, taču vajadzēja nobremzēt, uzspēlēt uz rezultātu. Tā darām tagad. Otrajā aplī jau no pirmās minūtes ar katru komandu spēlējam uz rezultātu. Pieklibo vārtu gūšana,” intervijā “LA” teic Andris Riherts.

Pērn, debitējot virslīgā, “Metta/Latvijas Universitāte” 36 spēlēs ieguva 29 punktus, ierindojoties astotajā vietā. “Taisnība, ka otrais gads ir grūtāks, īpaši, ja komandā nav iesakņojies uzvarētāju gars. Pērn savas uzvaras guvām grūtā cīņā un laikam bijām to piemirsuši. Rēķinājāmies, ka būs grūti, taču domājām, ka izdosies tam tikt pāri ātrāk. Bet arī Daugavpils “Daugava” pēc titula iegūšanas klibo. Spēles kvalitāte ir krietni labāka nekā pagājušajā sezonā,” norāda Riherts.

Viņš nebaidās, ka varētu izkrist no virslīgas: “Mēs jau sezonu sākām ar pārliecību, ka nekritīsim ārā un pirmais aplis mūs neizsita no ritma. Varbūt kādam ambīcijas bija ļoti lielas, taču apzinājāmies, ka būsim piektajā līdz astotajā vietā, un tur principā atšķirības nav nekādas, jo Eirokausos netiekam. Klubā visiem ir liela pārliecība, ka mums jābūt elitē, tāpēc arī katru dienu veidojam savu piramīdu – lai bērniem ir, uz ko tiekties. Virslīgas komanda tomēr ir atpazīstamības zīme.”

LA.lv