Foto: LETA

Rīko ekskursiju uz 1896. gada Latviešu etnogrāfiskās izstādes vietu 0

Šodien plkst.18 notiks ekskursija uz kādreizējo 1896.gada Latviešu etnogrāfiskās izstādes vietu, kuru vadīs Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) etnogrāfijas nodaļas vadītāja Sanita Stinkule, aģentūru LETA informēja LNVM Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāja Astrīda Burbicka.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Viņa sacīja, ka mūžizglītības pasākumu ciklā “Vēlās otrdienas. Saruna ar pētnieci” apmeklētāji šovakar kopā ar LNVM kuratori Stinkuli varēs izstaigāt 1896.gada izstādes laukumu un, klausoties viņas stāstījumā, vizualizēt toreiz būvētos pagaidu paviljonus.

No 1896. gada 1.augusta līdz 15.septembrim Rīgā, saistībā ar Viskrievijas X arheoloģisko kongresu, notika Latviešu etnogrāfiskā izstāde. Tagadējā Latvijas Nacionālā teātra vietā, tolaik vēl neapbūvētā laukumā starp pilsētas kanālu un Lielo Jēkaba ielu, kas mūsdienās ir Kronvalda bulvāris, speciāli izstādei tika uzcelti pagaidu paviljoni, kā arī seno un jaunāko laiku zemnieku mājokļu rekonstrukcijas, kurās bija izvietoti vairāk nekā 8000 priekšmeti, norādīja Burbicka

CITI ŠOBRĪD LASA

Izstādē 18 tematiskajās nodaļās rādīja vērienīgu latviešu kultūrvēstures un jaunāko sasniegumu panorāmu.

Tāda veida izstāde, kurā atspoguļota kādas tautas vēsture, kultūra, saimnieciskā dzīve un laikmetīgie sasniegumi, tolaik Baltijā notika pirmo reizi. Tā kļuva par pirmo latviešu tautas reprezentācijas notikumu, kas apliecināja latviešu sabiedrības intelektuālās un finansiālās iespējas sarīkot šāda veida pasākumu, uzsvēra Burbicka.

Viņa teica, ka tāpat izstāde tolaik aizsāka jaunu laikmetu Latvijas kultūras vēsturē, jo tā kļuva par pirmo mākslas platformu, kas reprezentēja latviešu māksliniekus, latviešu tradicionālo apģērbu, Latvijas kultūras pieminekļus, kā arī topošo latviešu skatījumu uz vēsturi.