Latvijā
Politika

Rinkēvičs: ASV joprojām nav izšķīrusies par savu stratēģiju attiecībās ar Krieviju7

Edgars Rinkēvičs. Foto – Karīna Miezāja

“Man ir sajūta, ka ASV administrācija sastāv no ļoti daudziem spēlētājiem, bet kopumā administrācija vēl joprojām nav izšķīrusies par stratēģisku pieeju attiecībās ar Krieviju un joprojām notiek attiecību formulēšana,” ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”) sacīja RīgaTV 24 raidījumā “Globuss”, komentējot Baltijas valstu prezidentu vizīti ASV un tikšanos ar ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Rinkēvičs norādīja, ka skaidras stratēģijas trūkums redzams gan Trampa ārējā komunikācijā, gan lēmumos. “Tāpēc arī var bieži vien dzirdēt ļoti pretrunīgus paziņojumus. No vienas puses ir ļoti stingri pasākumi kaut vai saistībā ar Solsberijas incidentu, ar sankcijām, kas tiek noteiktas pret dažādām Krievijas personām. No otras puses ir dažādi paziņojumi. Es domāju, ka šeit vēl ir tā stadija, kurā tiek formulēta šī politika,” skaidroja ārlietu ministrs.

Rinkēvičs uzskata, ka Baltijas valstu skatījums, ko ASV administrācija guva vizītes laikā, varētu palīdzēt ASV pieņemt skaidrāku nostāju attiecībā uz Krieviju: “Tādā ziņā nezinu, cik daudz palika no tā, ko teica Baltijas valstu prezidenti, bet es domāju, ka savā ziņā šis samits bija noderīgs arī ASV pusei, uzklausot mūsu redzējumu.”

LA.lv