×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. janvāris, 2016
Drukāt

Rozītis: Siguldā gribas atzīmēties vairāk, nevis tikai ar desmito vietu

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis vēlējies Siguldā notiekošā Pasaules kausa posmā atzīmēties vairāk, nevis tikai ar izcīnīto desmito vietu, žurnālistiem atklāja pats sportists.
Kā zināms, pēc pirmā brauciena latvietis bija septītajā pozīcijā, bet otrajā braucienā viņš trases lejasdaļā pieļāva kļūdu, kas traucēja uzņemt paātrinājumu un apsteigt pārējos sportistus. Otrajā braucienā viņš uzrādīja 19.rezultātu, kas summā deva desmito vietu,
“Otrajā braucienā izbraucu augšu labāk nekā pirmajā. Viss sanāca labi, taču, 11.virāžā uzrāva augšā, pārāk vēlu iebraucu nākamajā virāžā, bet no 13.virāžas norāva nost un viss ātrums pazuda. Tās bija paša kļūdas, neviena cita. Pirmajā braucienā nesanāca augša, bet lejasdaļa bija laba, turpretī otrajā braucienā izdevās augša, taču 13.virāžā zaudēju ļoti daudz,” sacensības komentēja Rozītis.
Patlaban 21 gadu vecais Rozītis pastāstīja arī, ka viņam ir diska trūce, kas traucē veikt labu startu. “Ar uzrādīto rezultātu šajās sacensībās neesmu apmierināts. Ja otrais brauciens būtu līdzīgs pirmajam, tad gan būtu apmierināts. Jā, varbūt zaudētu vienu divas vietas, bet tik un tā,” teica latviešu kamaniņu braucējs.
“Protams, galvenais starts – pasaules čempionāts – vēl priekšā, taču Siguldā gribas atzīmēties vairāk, nevis tikai ar desmito vietu. Mājas sienas palīdz, jo braukt var daudz brīvāk. Ir skatītāji, arī lielāks stress. Otrajā braucienā dzirdēju, kā viņi mani atbalsta. Pie tā ir jāpierod,” par sacensību atmosfēru stāstīja Rozītis.
Kaut gan Rozīša gūtā trauma ir nopietna, tomēr uz sezonas turpinājumu viņš raugās cerīgi. “Pirms tam bija bažas, vai vispār varēšu braukt. Kamanas šosezon ir uzbūvētas ļoti labas, braukšana arī ir pieņemama, bet startā no pārējiem atpalieku diezgan daudz. Tomēr ar veselību paliek arvien labāk. Sākumā pat paiet normāli nevarēju. To varēja redzēt arī startā, kas ir aptuveni par piecām simtdaļām lēnāks nekā pērn. Savukārt pirms traumas starta estakādē uzrādīju labākus rezultātus nekā iepriekšējā sezonā,” uzsvēra Rozītis.
Kā zināms, Inārs Kivlenieks svētdien izcīnīja 13.pozīciju, bet trīs vietas zemāk ierindojās Artūrs Dārznieks, kamēr Kristaps Mauriņš finišēja 23.vietā.
Jau vēstīts, ka sestdien Latvijas sportisti priecēja ar gana labiem rezultātiem, jo dāmām ceturto vietu izcīnīja Elīza Cauce, kamēr 17.vietā bija Ulla Zirne, kurai šīs bija pirmās sacensības šosezon. Tikmēr divnieku ekipāžām otro vietu ieguva Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, kamēr brāļi Andris un Juris Šici bija ceturtie. Savukārt vēl viena Latvijas ekipāža Kristens Putins un Kārlis Krišs Matuzels tikmēr divu braucienu summā ierindojās 11.vietā.
Jauno sezonu Latvijas sportisti sākuši ar vairākiem augstvērtīgiem rezultātiem, tajā skaitā komandu stafetes sacensībās Latvija izcīnījusi divas otrās vietas, kas dod līderpozīciju kopvērtējumā.
Kā zināms, pērn februārī Siguldā notika pasaules čempionāts kamaniņu sportā, kur gan augstāko vietu Latvija ieguva stafetē, izcīnot septīto pozīciju, bet individuāli pašmāju sportistiem tik labi neklājās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+