Foto-LETA

RPP šogad no ūdenstilpnēm izņēmusi 259 nelikumīgus zvejas rīkus 0

Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) darbinieki šogad no galvaspilsētas ūdenstilpnēm izņēmuši 259 nelikumīgus zvejas rīkus, kuru kopējais garums pārsniedz piecus kilometrus. Šodien visi minētie zvejas rīki iznīcināti, sacērtot tos gabalos un sadedzinot metāla mucā pie glābšanas stacijas “Ķīšezers”.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Pašvaldības policisti pastāstīja, ka pārsvarā nelikumīgie zvejas rīki tiek izņemti Ķīšezerā, Juglas ezerā, Daugavā un Buļļupē, tomēr šīs nav vienīgās akvatorijas, kurās uzdarbojas maluzvejnieki.

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais (GKR) atzina, ka visvairāk satrauc to maluzvejnieku aktivitātes, kuri zivis ķer pārdošanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pērn visa gada garumā no pilsētas ūdenstilpnēm RPP darbinieki bija izcēluši 12 kilometrus nelegālo zvejas rīku. Salīdzinājumam – šāds attālums ir no Brīvības pieminekļa līdz Rīgas robežai pie Berģiem.

RPP atzīst, ka ikdienas darbā lieti noder likumīgo zvejnieku, makšķernieku un arī vienkārši vērīgu iedzīvotāju sniegtā informācija par maluzvejniecības gadījumiem. Tomēr pat tad, ja zināms, ka zem ūdens ir nelikumīgi zvejas rīki, tos ne vienmēr var atrast bez speciālu instrumentu pielietošanas. Tādos gadījumos lieti noder īpašs ķeksis, kuru sarunvalodā dēvē par “kaķi”.

Regulāri veicot pārbaudes Rīgas ūdenstilpnēs, pašvaldības policisti kontrolē ne tikai nelikumīgu zvejas rīku izvietošanu, bet arī makšķerēšanas noteikumu ievērošanu un ūdenstransporta satiksmi. Vajadzības gadījumā tiek veikti arī glābšanas darbi, aģentūrai LETA pastāstīja RPP sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Tīmane.

Pirmā pusgada laikā par RPP konstatētajiem pārkāpumiem makšķerēšanā pie atbildības sauktas 111 personas, bet par zvejas noteikumu pārkāpumiem aizturētas 15 personas, no kurām 14 sauktas pie administratīvās atbildības, bet vienā gadījumā pat sākts kriminālprocess.

Lai uzlabotu kārtības un drošības situāciju pilsētas ūdeņos, RPP pārstāvji regulāri piedalās darba grupās, kurās tiek izstrādāti Rīgas domes saistošie noteikumi par ūdenstilpņu izmantošanu, un nāk klajā arī ar savām iniciatīvām.

RPP pateicas visiem aktīvajiem un atbildīgajiem iedzīvotājiem, ar kuriem tai izveidojusies laba sadarbība, un aicina arī turpmāk ziņot par iespējamiem nelikumīgas zvejas gadījumiem, zvanot uz tālruni 28 365 842, 67 518 202 vai rakstot uz elektroniskā pasta adresi “[email protected]”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.