×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. decembris, 2012
Drukāt

RSU rektora amatā apstiprina Jāni Gardovski

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība šodien Rīgas Stradiņa (RSU) universitātes rektora amatā apstiprināja Jāni Gardovski, kurš šajā amatā ir ievēlēts atkārtoti. RSU rektoru atkārtoti amatā pārvēlēja šā gada 28.novembrī. Universitātes Satversmes sapulces sēdē par Gardovski tika nodotas 70 no121 balss, bet par Jāni Vētru – 51 balss.

Savā RSU attīstības koncepcijā Gardovskis norāda, ka no 2013. līdz 2017.gadam viņš iecerējis padarīt RSU par starptautiski atpazīstamu universitāti, kurā tiek attīstītas kvalitatīvas un jaunas starptautiskas studiju programmas un pētniecības projekti. Tāpat Gardovskis iecerējis nodrošināt inovācijas studijās, kā arī nostiprināt uz tirgu orientētas universitātes statusu, tostarp izvērtējot multidisciplināras slimnīcas izveidošanas iespēju ar Paula Stradiņa Klīnisko universitātes slimnīcu un Bērnu Klīnisko universitātes slimnīcu, lai sekmīgi ieviestu praksē aktuālākās zināšanas nozarē un iekļautu darba tirgū jaunos speciālistus.

Gardovskis rektora amatā ir kopš 2008.gada. Viņš ir RSU mācībspēku sastāvā no 1981.gada, kad sāka darbu Rīgas Medicīnas institūtā kā asistents. Gardovskis ir “Latvijas Ķirurģijas Žurnāla” zinātniskais redaktors. Profesors ir plaši pazīstams ķirurgs un zinātnieks – daudzu jaunu ķirurģijas metožu ieviesējs Latvijā un dažādu, tostarp starptautisku, zinātnisku projektu vadītājs. Kopš 1995.gada Gardovskis ir Rīgas Stradiņa universitātes profesors un ķirurģijas katedras vadītājs, kā arī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Ķirurģijas klīnikas vadītājs.

Atkārtoti ievēlētais rektors arī pats ir RSU jeb toreizējā Rīgas Medicīnas institūta absolvents.

Saskaņā ar Augstskolu likumu un RSU Satversmi rektoru uz pieciem gadiem ievēl RSU Satversmes sapulce. Par rektoru ievēl to kandidātu, par kuru klātesošie ir atdevuši vairāk nekā pusi balsu. Pēc tam rektoru amatā apstiprina Ministru kabinets.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+