Kultūra
Kultūrpolitika

Rundāles pili no nākamā gada 2. janvāra vadīs Laura Lūse0


Laura Lūse.
Laura Lūse.
Foto: Kultūras ministrija

Kultūras ministrijas (KM) konkursa rezultātā 16 kandidātu konkurencē par nākamo Rundāles pils muzeja direktoru izvēlēta mākslas doktore Laura Lūse, kura šī amata pienākumus sāks pildīt no nākamā gada 2.janvāra, aģentūru LETA informēja KM sabiedrisko attiecību vadītāja Lita Kokale.

Komisija atzinīgi novērtēja Lūses profesionālās zināšanas un iegūto pieredzi, tostarp darbā Latvijas Restauratoru biedrības valdē, Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA), Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā, pieredzi starptautisku projektu vadībā, kā arī līdzšinējo pieredzi vadot Rundāles pils muzeja Mākslas pētniecības nodaļu.

“Vadot muzeju, lieti noderēs gan zināšanas restauratora darbā, gan starptautiskajā darbībā gūtās atziņas un kontakti, arī izpratne par Rundāles pils ikdienas darbu,” uzsvēra konkursa nominācijas komisijas priekšsēdētāja, KM valsts sekretāre Dace Vilsone, akcentējot, ka Lūse konkursā spēja piedāvāt arī izsvērtāko un tālredzīgāko vīziju Rundāles pils muzeja attīstībai turpmākajā piecgadē.

Lūse absolvējusi LMA, Mākslas vēstures un kultūras teorijas nodaļā iegūstot doktora grādu mākslā. Arī maģistra un bakalaura grādus mākslā viņa ieguvusi LMA. Pirmā līmeņa augstāko izglītību Lūse ieguvusi polihromā koka restauratora specialitātē Rīgas Celtniecības koledžas Restaurācijas nodaļā. Izglītība papildināta Starptautiskajā kultūras vērtību saglabāšanas un restaurācijas pētniecības centrā Itālijā, Mākslas vēstures institūtā Vācijā un UNESCO starptautiskajā restaurācijas nometnē Norvēģijā.

Kā ziņots, KM izsludinātajā konkursā uz Rundāles pils muzeja direktora amatu ir pieteikušies 16 pretendenti, aģentūru LETA informēja KM.

Pretendentu iesniegtos pieteikumus izvērtēja speciāli izveidota komisija, kuras sastāvā darbojās pārstāvji no KM, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Muzeju padomes, LMA, kā arī no Rundāles pils muzeja.

Rundāles pils muzeja direktora amata pretendentam tika izvirzītas vairākas prasības, tajā skaitā augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība humanitārajās vai sociālajās zinātnēs, pēdējo septiņu gadu laikā iegūta vismaz divu gadu darba pieredze vadošā amatā, teicamas latviešu valodas un labas vismaz divu svešvalodu, tajā skaitā angļu valodas, zināšanas. Amata kandidātam jābūt labām zināšanām un izpratnei par muzeju darbību un funkcijām, labām sadarbības un komunikācijas prasmēm, kā arī labām darba organizācijas un vadības prasmēm.

Amata pretendentiem bija jāiesniedz arī Rundāles pils muzeja darbības attīstības piedāvājums pieciem gadiem, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam Rundāles pils muzeja direktora amatam noteiktā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir 2264 eiro.

Jau ziņots, ka Imants Lancmanis, kurš Rundāles pils muzejā strādā kopš 1964.gada un to vadījis kopš 1975.gada, ir pieņēmis lēmumu doties pensijā. Lancmanis pēc KM konkursa izsludināšanas aģentūrai LETA pauda, ka Rundāles pils muzeja direktora amatā labprāt redzētu kādu no saviem esošajiem, kas turpinātu muzeja attīstību, balstoties uz līdzšinējiem uzstādījumiem un ideāliem.

“Es turpināšu būt pilī, bet ne pie vadības galda. Es gribu rakstīt, rakstīt, rakstīt…” par savām nākotnes iecerēm stāstīja Lancmanis.

LA.lv
AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Baltijas ceļu” godinot – daudzinājums brīvībai
18 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Fotoportreti un dzīvesstāsti Intas Rukas personālizstādē Mūkusalas Mākslas salonā
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Starptautiskā jaunā teātra festivāla “Homo Novus” laikā notiks unikālas meistarklases
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO: Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītais atceres pasākums pie Brīvības pieminekļa
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs Jūrmalas posmā sasniedz astotdaļfinālu
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Viļņā “Baltijas ceļa” gadadienā sadodas rokās vairāk nekā 12 000 cilvēku
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Sekojot Baltijas valstu paraugam, tūkstošiem “Honkongas ceļa” dalībnieku apliecina savu vienotību
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Lucavsalā notiek grupas “Skyforger” metāloperas “Kurbads. Ķēves dēls” atjaunotais uzvedums
2 stundas