×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. janvāris, 2014
Drukāt

Somijas rūpnieki aicina palielināt imigrāciju (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Somijas Rūpnieku konfederācija aicina valstī lielāku uzmanību pievērst tam, ka somi neapzinās to, ka valstij draud liels darbaspēka trūkums un pieaug nepieciešamība piesaistīt imigrantus, jo tuvāko gadu laikā pensionēsies liels skaits valsts iedzīvotāju.

Somijas Finanšu ministrija, kas plāno plašas strukturālās reformas pensionēšanās un pensiju sistēmā, arī norāda uz nepieciešamību piesaistīt imigrantus, turklāt aicina to darīt strauji. Somijas arodbiedrību centrālā organizācija imigrāciju neuzskata par risinājumu, bet Rūpnieku konfederācija uzsver, ka Somijas pašas izaugsme nav pietiekama, lai rastu strauju risinājumu, jo pašlaik jaundzimušie darba tirgū iesaistīsies vien pēc 20 gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kas tas par kapitālismu, kurš pieprasa imigrāciju. ja maz dzimst, tad tavu preci nevajag tik daudz – sēdi mājā un ražo tos bērnus. vai eksportē to savu preci. ja sacēli mājas un nav kam tur dzīvot -pats vainīgs – tad tagad uzspiedīsi sava māju celšanas biznesa sekas pārējiem pilsoņiem? Ja valstī nav iedzīvotāju-patērētāju biznesam, tad kritiski jāizvērtē vai nedoties pieticīgā pensijā.
    sapratu, ka pensijas būs tās kas pieprasīs arī šeit migrantus,lai būtu tūkstoši,ko saņemt ierēdņiem. Tātad pensionāri ar nevardarbīgām metodēm iznīcinās paši savu labklājības valsti par šodienas kumosu.

  2. Ja uz 2 somiem dzimtu 6 nevis 1 bērns, tad tādu problēmu nebūtu. Pie tam – Somijā ir daudz apdzīvojamās teritorijas. Tas pats attiecas uz Latviju. Daudzas, Latvijas izmēra valstis, pēdējos 50 gados savu iedzīvotāju skaitu ir 4kāršojuši pateicoties augstajai dzimstībai.

Draugiem Facebook Twitter Google+