×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. septembris, 2015
Drukāt

Saeima konceptuāli atbalsta vairāku nekustamo īpašumu restitūciju ebreju kopienai (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima ceturtdien ar balsu vairākumu atbalstīja piecu nekustamo īpašumu restitūciju ebreju kopienai, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš (“Vienotība”) norādīja, ka nepieciešams labot vēsturisko netaisnību, kas veikta saistībā ar nacistisko un komunistisko totalitāro režīmu laikā veikto īpašumu atņemšanu.

“Tas apliecinās politisko un labās gribas žestu no Latvijas valsts,” sacīja Kalniņš, aicinot Saeimu atbalstīt nekustamo īpašumu restitūciju.

Nacionālās apvienības deputāts Aleksandrs Kiršteins Saeimas debatēs taujāja, vai Latvijā un Eiropā ir kaut viena etniska grupa, kas nebūtu cietusi no Otrā pasaules kara. Viņš aicināja neatbalstīt likumprojektus.

Ārlietu komisija ar balsu vairākumu iepriekš konceptuāli atbalstīja likumprojektus par piecu īpašumu atdošanu sabiedriskajai organizācijai “Rīgas Ebreju kopiena”.

Ēkas atrodas Rīgā, Ernesta Birznieka-Upīša ielā 12, Abrenes ielā 2, Ludzas ielā 25, kā arī Jūrmalā, Kļavu ielā 13, un Kandavā, Lielajā ielā 31.

Ebreju kopiena kopā pretendē uz 270 īpašumiem Latvijā. Latvijā ir izveidota arī ebrejus pārstāvoša biedrība “Ebreju reliģiskā draudze “Šamir””. Iepriekš biedrības juridiskais pārstāvis advokāts Aldis Aliks aģentūrai BNS norādīja, ka restitūciju kontekstā vēlas atgādināt arī par savu eksistenci.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Ja pienakas restitucija Atbildēt

  Tad Samir biedribai morali tikpat lielas tiesibas ka vienalga kadam citam pretendentam. Un Samir skiet ir vienmer labprat simpatiski sadarbojusies ar latviesiem un izprot sis valsts vesturi labak ka viens otrs cits.

 2. Ja Blaumanis būtu dzīvs, mīļā miera labad Silmačus novēlētu Joskem …

 3. Mans ieteikums ir, lai mes tagad raugamies no citas puses uz so problemi: visi, kas nokaveja, nu var atkal atgut savus ipasumus !! Tas tacu ir jauki. Ja reiz ziiidi var, kapec nav vai nebus tiesibu citiem ?? Ja sis tiesibas netiks dotas, tad tas jau bus ziidu nacisms.

 4. Paldies, Kirstein, par atgadinajumu visiem un ikvienam, ka bija laiks, kad vareja pieteikties uz ipasumiem un tos atgut. Nu tas laiks ir prom aizvesture, bet te uzrodas “muzigais zids” ar savam prasibam un visiem goda laudim par brinumu, ari atgust tiesibas iegut zaudeto ipasumu. LV vada mankurti !! Sis piemers lai iedvesmo visus citus zaudeto ipasumu ipasniekus no jauna pieteikties un ari atgut tos, jo, luk, vienmer ir iespeja, lai ari ta ir nokaveta… Satversme nosaka: viens likums visiem un viena taisniba visiem !! Tagad nu visi atkal drikst pieteikties, kas reiz nokaveja…

 5. Kāpēc tie īpašumi tika uzdāvināti 2003. gadā dibinātai biedrībai, kuru ir izveidojuši galvenokārt imigranti, kas uz Latviju pārcēlās PSRS laikā?

  Interesanti, ka šis raksts ļoti ātri nozuda no interneta ziņu kanāliem.

 6. Nu, šī valdība pēc nākošajām vēlēšanām būs mēslainē, un dažas partijas aizies pa skuju taku tāpat, kā TP!!!

 7. Kad vienreiz beigsies tā žīdu padarīšana?

  Valdība ir impotenta, kā vienmēr. Nekad nav strādājusi latvieša labā.

 8. Šis īpašumu “atdošanas” fakts ir ārkārtīgi nozīmīgs un diemžēl ļoti nelabvēlīgs pašai Latvijas valstij, jo līdz ar šo Latvija ir OFICIĀLI ATZINUSI sevi par vainīgu īpašumu atņemšanā, kas pats par sevi ir pilnīgs absurds, jo Latvijas valsts nepastāvēja laikā, kad šos īpašumus atņēma Vācija un PSRS, kurām tad arī piederēja šī teritorija. Latvija pastāvēja pirms un pēc šiem notikumiem un tāpēc tai nav pilnīgi nekāda sakara ar jebkādām pret ebreju īpašumiem veiktajām nelikumīgajām darbībām. Visus savus īpašumus Latvijas valsts ieguva brīvības atjaunošanas procesā, par kuru ir maksāts tai skaitā arī ar Latvijas pilsoņu asinīm. Tā bija cīņa ar PSRS un Vāciju par brīvību, kas vainagojās ar uzvaru un Latvijas valsts neatkarību. Tā, ka visi atgūtie īpašumi pieder Latvijas valstij uz neapšaubāmi likumīgiem pamatiem. Tos valsts drīkst tikai uzdāvināt(par ko?, bet šeit nedrīkst būt runa par”atgriešanu”.

 9. Viņi jau negrib tās ēkas! Viņi prasa naudu! Un šī nekaunība ir vienīgais iemesls, kāpēc Latvijai būtu jāuzņem musulmaņu bēgļi. Viņiem ir reāla pieredze un iemaņas, kā piebremzēt “izredzētās tautas” prasības.

 10. Vēl vieni latviešu tautas aplaupītāji pieteikušies.

 11. rlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš (“Vienotība”) norādīja, ka nepieciešams labot vēsturisko netaisnību, kas veikta saistībā ar nacistisko un komunistisko totalitāro režīmu laikā veikto īpašumu atņemšanu.
  —————————
  Otru tik lielu starp ārzemju latviešiem glumekli un pielīdēju pagrūti atrast …
  Pretīgi gan lasīt, gan jūsu šļupstos no tribīnes un tv, radio klausīties …

  • kādēl tad Latvijas valstij jālabo tā ” vēsturiskā netaisnība” ?Lai jau labo vien tie,kuri to nodarīja.Pie tam to vidū,kuri to darīja,iespējams,bija arī šodienas labticīgo mantinieku senči,jo tie ” mantinieki” jau nu gan nav tie,kuriem tie īpašumi tika atņemti,viņi te uzradās tad,kad tos īpašumus sāka atņemt-reizē ar ” komunistisko totalitāro režīmu” .

  • Tiem, kam te nekas nav piederējis un nav varējis piederēt, nevajadzēja dot neko. Taču, ja Saeima uzskata, ka to, kas tai nepieder, tā var dāvināt jebkuram, kas ienāk prātā, tad vismaz komunistisko totalitāro režīmu vajadzēja minēt pirmo, kā tas hronoloģiski bija. Vācu režīmam jau vairs nebija ko ņemt.

   Tā kā šie īpašumi tiek nodoti ienācējiem no padomijas, to atdāvināšanu nosaukt par šo režīmu izraisīto vēsturisko netaisnīgo seku mazināšanu Latvijas ebreju draudzēm un biedrībām ir, maigi izsakoties, ļoti nekorekti. Tā de facto ir vainas uzvelšana savai tautai noziegumos, kurus tā nav izdarījusi.
   Paradokss, ka netaisnības mūsu zemē izdarījuši citvalstu totalitārie režīmi, bet uzradušies viltus mantinieki rēķinu piestāda mums. Un gļēvais parlaments to atzīst.

   Vai mēs no viena no šiem režīmiem neesam cietuši pusgadsimtu?
   Un neviens mums i netaisās neko kompensēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+