Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
9. oktobris, 2014
Drukāt

Saeima nosaka komercdarbības ierobežojumus arī NEPLP locekļiem

Foto: LETAFoto: LETA

Lai novērstu interešu konflikta situācijas Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) amatpersonu darbībā, Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā.

Tāpat pirmajā lasījumā kā steidzami atzīti attiecīgi grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, informē Saeimas Preses dienestā.

Grozījumi paredz paplašināt to amatpersonu loku, uz kuriem attiecas komercdarbības ierobežojumi, tajā iekļaujot arī NEPLP locekļus. Šādi grozījumi izstrādāti pēc mediju nozares organizāciju iniciatīvas.

Lai gan likums “Par interešu konfliktu novēršanu valsts amatpersonu darbībā” paredz amatu savienošanas ierobežojumus NEPLP locekļiem, tomēr komercdarbības ierobežojumi līdz šim attiecināti vienīgi uz citu līdzvērtīgu valsts institūciju amatpersonām, skaidro Saeimas Preses dienestā.

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums līdz šim vien paredzēja, ka NEPLP loceklis nedrīkst būt elektroniskā plašsaziņas līdzekļa īpašnieks, bet neliedza viņam saņemt pasūtījumus no elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem.

Vienlaikus grozījumi paredz pārejas periodu, lai noteiktu, ka šie ierobežojumi neattiecas uz darījumiem, kas noslēgti līdz šī gada 31.decembrim.

Ar grozījumiem Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā paredzēts mainīt NEPLP locekļu darba laika uzskaites kārtību, pārejot no mēnešalgas likmes uz stundas likmi. Patlaban var rasties situācija, kad NEPLP amatpersonas veic ar padomes darbu nesaistītu radošo vai izglītojošo darbu pamatdarba laikā un saņem pilnu mēneša atalgojumu padomē.

Rosinātie likumu grozījumi neliedz padomes locekļiem veikt radošo vai izglītojošo darbu, bet par attiecīgi kavētajām darba laika stundām tiks samazināts atalgojums padomē. Padomes locekļi var strādāt attālināti, doties komandējumos, piedalīties sarunās ar nozares pārstāvjiem arī ārpus biroja, bet – nodrošinot pārskatāmu un ticamu darba laika uzskaiti.

Plānots, ka likumu grozījumi stāsies spēkā 2015.gada 1.janvārī.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+