Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
12. marts, 2015
Drukāt

Saeima vienbalsīgi pārvēlē Cimdaru CVK vadītāja amatā

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima ceturtdien vienbalsīgi pārvēlēja Arni Cimdaru par Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāju.

Iepriekš arī Saeimas Juridiskā komisija vienbalsīgi atbalstīja Cimdara pārvēlēšanu.

Cimdars komisijas sēdē norādīja, ka “priekšā ir daudz darāmo darbu”.

“No visiem tiem, es gribētu identificēt divus, kas risināmi neatliekami. Tie ir vēlēšanu tiesību realizēšana cilvēkiem, kuriem ir personu apliecības, bet nav pases. Tāpat jārisina jautājums ar cilvēkiem, kas ilgstoši atrodas ārzemēs, lai viņi varētu nobalsot attālināti. Tās ir divas galvenās problēmas,” viņš teica.

Saeima arī atbalstīja CVK locekļu ievēlēšanu amatos.

CVK locekļu amatus ieņems Ritvars Eglājs, Aleksandrs Maļcevs, Inna Laizāne, Kārlis Kamradzis, Sniedze Sproģe, Dzintra Kusiņa un Inga Vanaga.

CVK ir deviņi locekļi, no kuriem priekšsēdētāju un septiņus pārstāvjus ievēlē Saeima. Savukārt vienu locekli no tiesnešu vidus – Augstākā tiesa savā plēnumā. Komisijas pilnvaru termiņš ir četri gadi, un kārtējām Centrālās vēlēšanu komisijas vēlēšanām jānotiek ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā pēc jaunās Saeimas sanākšanas.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (31)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+