Mobilā versija
-3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
12. marts, 2015
Drukāt

Saeima vienbalsīgi pārvēlē Cimdaru CVK vadītāja amatā

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima ceturtdien vienbalsīgi pārvēlēja Arni Cimdaru par Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāju.

Iepriekš arī Saeimas Juridiskā komisija vienbalsīgi atbalstīja Cimdara pārvēlēšanu.

Cimdars komisijas sēdē norādīja, ka “priekšā ir daudz darāmo darbu”.

“No visiem tiem, es gribētu identificēt divus, kas risināmi neatliekami. Tie ir vēlēšanu tiesību realizēšana cilvēkiem, kuriem ir personu apliecības, bet nav pases. Tāpat jārisina jautājums ar cilvēkiem, kas ilgstoši atrodas ārzemēs, lai viņi varētu nobalsot attālināti. Tās ir divas galvenās problēmas,” viņš teica.

Saeima arī atbalstīja CVK locekļu ievēlēšanu amatos.

CVK locekļu amatus ieņems Ritvars Eglājs, Aleksandrs Maļcevs, Inna Laizāne, Kārlis Kamradzis, Sniedze Sproģe, Dzintra Kusiņa un Inga Vanaga.

CVK ir deviņi locekļi, no kuriem priekšsēdētāju un septiņus pārstāvjus ievēlē Saeima. Savukārt vienu locekli no tiesnešu vidus – Augstākā tiesa savā plēnumā. Komisijas pilnvaru termiņš ir četri gadi, un kārtējām Centrālās vēlēšanu komisijas vēlēšanām jānotiek ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā pēc jaunās Saeimas sanākšanas.

Pievienot komentāru

Bēgļu aizmukšana nostādījusi Latviju ne īpaši glaimojošā situācijā (13)Bēgļu aizbraukšana no Latvijas ir nostādījusi mūsu valsti ne īpaši glaimojošā situācijā, turklāt tā ir arī indikācija, ka solidaritāte patvēruma meklētāju uzņemšanā
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (8)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+